В Києві пройшов з'їзд партії "Основа", лідером якої є відомий промисловець, народний депутат Сергій Тарута.

Головним пунктом порядку денного з'їзду стало обговорення політичної платформи –набір ідей для майбутньої програми партії, що народилися у внутрішньопартійній дискусії і на зустрічах з громадянами. Деякі звучать революційно для нинішньої України, але партія готова відстоювати їхнє право на життя.

Важливою заявою було рішення про участь партії в майбутніх виборах президента України. Кандидатура теж була запропонована з'їзду, і делегати з нею погодилися. 

З'їзд зібрав 193 делегати з різних куточків країни – достатньо, щоб бути правомочними. Перед відкриттям кожен отримав проект політплатформи, який являє собою брошуру, де на кожній сторінці залишені широкі поля – спеціально, щоб делегати в ході обговорення робочої версії могли робити нотатки і потім ділитися цими думками з однопартійцями, доповнюючи документ. "Він повинен дати нам відповідь на питання "Хто ми?", "Чого ми прагнемо?" і "Як ми будемо все робити?", – зазначив у вступній промові голова партії Андрій Ніколаєнко.

Тон з'їзду поставив лідер партії, парламентарій Сергій Тарута, позначивши ідеї, які ляжуть в основу майбутньої програми політсили і з якими вона хоче в люди. Вони діляться на блоки "держава, економіка, інновації", "світ, безпека, компроміс" і "людина, сім'я, повага".

На економічній ситуації в Україні депутат зупинився докладніше: видно, що колишнього керівника гігантської корпорації – стовпа вітчизняної промисловості сильно турбує, в якій прірві опинилася країна. "Український ВВП – 100 мільярдів доларів, і це менше, ніж у багатьох провідних компаній світу, при цьому пенсія – 90 доларів, зарплата – 300 доларів", – навів сумні дані Тарута. А влада себе дискредитувала економічною безграмотністю, корупцією, байдужістю до проблем маленького українця і не здатна на серйозні зміни на благо України. "Завдання партії "Основа" – повернути довіру до владних інститутів. Ми повинні для цього консолідувати суспільство і дати шанс Україні жити далі успішною, процвітаючою", – підкреслив Тарута. Уряд пишається зростанням ВВП на 3%. А країні для впевненого майбутнього, на думку лідера "Основи", потрібно, щоб економіка зростала не менше 10% на рік. "Це звучить майже фантастично, але ми знаємо, як це робити і як це робили в інших країнах – Південній Кореї, Сінгапурі, Японії. Це реально, якщо для цього є практична воля", – наполягає Тарута. Тільки стимулювання вітчизняної промисловості, державні інвестиції в освіту і науку допоможуть Україні залишитися потужною економічною, інноваційною державою. А зростання економіки дозволить впоратися з ще однією проблемою національного масштабу – відтоком мізків, робочих рук за кордон.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Уважно виступ Тарути слухали почесні гості з'їзду – колишній глава уряду Анатолій Кінах, колишній віце-прем'єр-міністр України Володимир Семиноженко, колишній міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, а також голова Федерації роботодавців України Дмитро Олійник. Ще "Апостроф" помітив серед запрошених відомого політтехнолога Віталія Балу, який стверджує, що не співпрацює з "Основою".

Наступним слово взяв голова партії Андрій Ніколаєнко, у своїй промові змалювавши політичну поведінку партії. "Компроміс – єдине, що розмежовує нас з радикалізмом, і фактично компроміс сьогодні у всіх сферах національного життя є останнім рубежем оборони перед хаосом, розбратом і розвалом країни", – підкреслив він.

Звичайно, Україні загрожують агресивні сусіди, але як назвати тих, хто виносить до порядку денного питання мови, релігії, які не об'єднують країну, "не зшивають" її? Чому серед них виявилася влада? "Я впевнений, що всім присутнім в залі точно не подобається такий сценарій", – заявив Ніколаєнко. Партія "Основа" готова об'єднувати на основі цінностей, зрозумілих всім – життя людини, повага до нього, його добробут і безпека. У мовному питанні непорушний державний статус української мови, проте російська та англійська мови мають стати офіційними. Незалежність церкви від держави, записана в законах, повинна неухильно дотримуватися. Пріоритет у зовнішній політиці, позаблоковий статус країни. Питання конфлікту на Донбасі необхідно вирішувати за допомогою миротворців і прямих переговорів між його сторонами, а українці, які живуть в непідконтрольних Києву районах, повинні знову отримувати пенсії і іншу допомогу від українського уряду.

"Незалежність починається з кожного з нас, це те, що несе людина всередині себе… Я хочу нагадати всім нам, що справжня незалежність створюється тут, на українській землі – енергетична, військова, будь-яка інша. І ми повинні розуміти, що, починаючи з незалежності, ми знайдемо компроміс, і країна запрацює!"– підкреслив Ніколаєнко.

У заключній частині з'їзду делегатам представили результати внутрішньопартійного опитування на тему майбутніх виборів президента. 96% членів "Основи" проголосували за участь партії в кампанії і 87% – за висунення кандидатури Сергія Тарути. З'їзд підтримав цей вибір, хоча взимку кандидата потрібно буде затвердити вже офіційно для Центрвиборчкому. Тарута, дякуючи однопартійцям, назвав головною метою – повернути довіру людей до політиків. Це складне завдання, але зараз в Україні інших і бути не може.