Президент США Джо Байден і канцлер Німеччини Олаф Шольц зустрілися в п’ятницю в Білому домі, де обидва лідери високо оцінили підтримку України країнами один одного, – повідомляє CNN.
“Ви активізувалися і надали критично важливу військову підтримку, і ви знаєте, я б сказав, що крім вашої військової підтримки, моральна підтримка, яку ви надали українцям, була глибокою. І ви стали рушієм історичних змін у себе вдома – збільшення витрат на оборону і диверсифікація від російських джерел енергії – я знаю, що це було нелегко, дуже важко для вас”, – сказав Байден, зазначивши, що вони рухалися “пліч-о-пліч” у підтримці Києва.
Шольц заявив, що Німеччина буде підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.
“Це дуже, дуже важливий рік через дуже небезпечну загрозу миру, яка походить від вторгнення Росії в Україну, і дуже важливо, що ми діяли разом, що ми організувалися і зробили все можливе, щоб ми могли надавати необхідну підтримку Україні протягом усього цього часу”, – сказав Шольц.
Але що конкретно обговорюється між президентами і чому потрібно було терміново летіти німецькому канцлеру до Вашингтона – ніхто пояснити не може і, головне, не хоче, пише колишній віце-прем’єр Росії Альфред Кох у соцмережах.
Зважаючи на те, що Шольц за кілька днів до цього літав до Індії, все це виглядає дуже інтригуюче.
Журнал Economist написав, що китайці дуже незадоволені тим, що в пресу вибігла інформація про їх переговори з Москвою про можливі постачання їй безпілотників. Зрозуміло, що китайці якщо і готові були б поставити Путіну хоч якусь зброю, то тільки абсолютно таємно і максимально анонімно. І тепер, після всіх цих витоків, це стає все більш проблематичним.
“Думаю, Байден умовлятиме Шольца (а в його особі – і всю Європу) на спільні економічні санкції проти Китаю у разі, якщо той розпочне постачання озброєнь до Росії”, – пише Кох.
Не думаю, що Шольц захопиться цією ідеєю, з урахуванням того, що Європа (і насамперед – Німеччина) щойно, ціною величезних витрат, вистояла в торговельній війні з Росією. Відразу після цього залазити в нову торгову війну – це було б надто легковажно.
Зауважимо, що США від усієї цієї європейської вуглеводневої війни з росіянами лише виграли, наростивши за рік постачання до Європи свого зрідженого природного газу (ЗПГ) удвічі. Тож “кому війна, а кому – мати рідна”. Навіть якщо ця війна лише торговельна.
Коротше, бідолашний Шольц. Не до такого канцлерства він готував себе. Знав би він, що через два місяці, після того, як він очолить уряд, у Європі почнеться найбільша за останні 77 років війна, і Німеччина буде змушена в економічному сенсі в ній брати активну участь.
Невідомо про що Байден із Шольцем домовляться, але сам факт цих закритих переговорів має сильно нервувати Китай. Тому що не треба бути Сократом, щоб здогадатися, про що вони там домовляються.
Путін сьогодні таки провів відкладене засідання Ради Безпеки. Зрозуміло, віртуально. Почав він, як завжди останнім часом, з повної абракадабри. Відкриваючи засідання, він заявив: «У нас із вами сьогодні одне, але дуже важливе питання: про заходи щодо антитерористичної захищеності об’єктів, які перебувають у віданні правоохоронних органів».
Цікаво, а чи він сам зрозумів, що він сказав? Тобто з цієї його фрази ми дізнаємося, що у сенсі “антитерористичної захищеності” є “об’єкти, які перебувають у віданні правоохоронних органів”, а є й ті, які до них не належать. І захистом від терористів путінські силовики займаються лише стосовно тих із них, яким пощастило опинитися у їхньому віданні. А на всі інші їм начхати…