Командування ЗСУ, уткнувшись у “лінію Суровікіна” при контрнаступі, обрало нестандартний та несподіваний спосіб дій.

Заяви про те, що Сили оборони України призупиняють свій контрнаступ на Південному фронті, не відповідають дійсності. Військове командування, зрозумівши, що прорвати ворожу оборону на Південному фронті швидко не вдається, змінило тактику. Про це розповів у своєму блозі на YouTube російський історик, політик Дмитро Чернишевський.

Він зазначив, що вже в перші дні контрнаступу було виявлено кілька серйозних проблем: непригнічена артилерія ЗС РФ, активна робота РЕБ та застосування росіянами бойових гелікоптерів “Ка-52”. Все це заважало українцям успішно просуватися вперед. Довелося терміново міняти плани.

“Наступ забуксував перед головною лінією оборони, “лінією Суровікіна”. Бій вступив у першу кризу… Далі треба було або вводити головні сили в бій, або згортати наступ… Українці обрали третій варіант. Несподіване і красиве рішення Залужного , яке, можливо, принесе успіх, хоча про це говорити рано… Україна не стала вводити в бій резерви, але й не припинила наступу”, – розповів Чернишевський.

За його словами, ЗСУ зараз обрали тактику, схожу на ту, що застосовувалася у боях за Херсон. Мова про атаки невеликими групами (взвод або рота) за підтримки бронетехніки.

“Атаки тривають із наростаючою інтенсивністю з метою не так прорвати фронт, як розкрити систему оборони Росії і завдати їй удару українською артилерією, яка має перевагу в точності і дальності…. Результати не забарилися. Приміром, винесення найбільшого стратегічного складу з боєприпасами, де було близько 100 тисяч снарядів, знищення командного пункту однієї з російських армій, ще кілька великих складів виведено, підриви мостів… Загалом РФ почала нести непропорційно великі втрати для сторони, що оборонялася, навіть у перший етап війни було менше… Українці діють тією самою тактикою, якою вони під Херсоном дуже здорово намучили росіян.Це тактика “рою”, коли невеликі групи за підтримки танків, їздять сюди-туди, стріляють, і раптом кидаються в один бік на опорник, б’ють по цій точці, і, перш ніж росіяни встигають відреагувати, проривають оборону, а якщо зустрічають сильний опір, розсіюються, ця тактика атак розкриває російську артилерію та позиції, а потім по них моментально прилітає ураганний вогонь української артилерії. Звідси ці великі втрати”, – поділився інформацією історик.

За його словами, головна вада цієї тактики – це значні втрати Сил оборони України. Вони менші, ніж у росіян, але все одно досить великі.

По суті, українці почали бій на виснаження. Росії на даний момент майже немає великих резервів і до осені їх не буде. А це створює для Києва можливості.

“Генерал Залужний, зіткнувшись з неприємною ситуацією, вибрав битву на виснаження… Вона повинна зламати російську армію раніше, ніж закінчаться українські резерви… Останні 100 тисяч “мобиків”, мабуть, уже закінчуються. Їх влили в частини за час зимового наступу… тисяч на навчанні, але їх не введуть у бій раніше осені.У Росії зараз немає великих резервів.Якщо вдасться стягнути їх у бій, то далі фронт буде проломлений… Росії українців буде зупинити нічим. Битва зараз закручується на повну… Залужний має намір спочатку змусити росіян ввести в бій резерви, а коли вони закінчаться, битва буде програна”, – констатував Чернишевський.