Військовий аналітик Олександр Коваленко прокоментував ситуацію на Східному фронті. По-перше, Соледар, виконував, виконує і виконуватиме свої функції, як будь-яке інше село, населений пункт чи місто у зоні бойових дій.

Причому виконував, виконує та виконуватиме на межі можливостей. По-друге.

У РОВ зараз у зоні Бойових Дій так виходить, щоб посилити одну ділянку силами та засобами, слід послабити іншу. І саме так юні Ломоносівці і роблять зараз у районі Соледара.

Які це може мати загальні наслідки, можете собі уявити, тому, що я вам не скажу. А тому надто багато питань щодо Соледару створюють нездорові хвилі в інформаційному просторі. Так, наче Генштаб ЗСУ не знає, що там відбувається і що робити, тоді як стурбованому загалу потрібні відповіді й особисто від Валерія Залужного, адже інакше вони в ніч не заснуть.

За останні півроку Бахмутський напрямок, як така локація, перетворилася на повноцінний плацдарм, за рівнем інтенсивності та масштабів бойових дій, що затягує колосальний наступальний ресурс ворога в одну нескінченну м’ясорубку. Бахмутський плацдарм це чорна дірка для російських окупантів і навіть щось згубніше і фатальніше, ніж Чорнобаївка.

Тут був перемолот той ресурс, який міг бути використаний на Харківському плацдармі, правобережній Херсонщині та інших напрямках. Просто враховуйте це, коли читаєте новини від якихось ньюсмейкерів-інсайдерів чи не з нібито окопа. Адже більшість із них навряд чи вам розкривали значення цього плацдарму у сьогоднішніх реаліях. Але тепер ви знаєте. А тому, видихнули. Планомірне перемелювання російських окупаційниї військ триває.

Існує й думка, що окупанти зайшли зі сходу в Соледар та взяли східну його частину. Але її доволі важко втримати, каже Роман Світан. Водночас центральна частина міста — це гарно укріплені райони. Центральну частину Соледару українські військові утримують.

«Цей викид росіян буде відрізаний. Зараз підключиться Сіверське угрупування з північного сходу. І це питання буде вирішене найближчим часом. Все залежить від завдань, які будуть стояти перед нашими військами. Там вистачає війська. Щільність українського війська достатня для того, щоб виконати певні дії. І, я вважаю, великих проблем не буде», — зазначає експерт.

Але він наголошує, що це постійна тактика росіян.

«Це такий танець, який ми там танцюємо вже декілька місяців. З літа. Десь вони заходять, десь ми їх вибвиваємо», — каже Світан.

Експерт зазначає, що ситуація з Соледаром зрозуміла та прогнозована. Там вже виконуються певні тактичні дії. І це точно не найбільша проблема цього регіону. Значно загрозливіше виглядає збільшення кількості росіян для виконання атак дещо північніше — в районі Сватово і Кремінної.

У Держприкордонслужбі України наголосили, що українські сили нейтралізували російську точку пуску гранат на Бахмутському напрямку, щоб запобігти підготовці до чергової російської контратаки в цьому районі. Російські «воєнкори» продовжували обговорювати бойові дії на південь і на північний схід від Бахмута.

Таким чином, Соледар не перебуває під контролем російських військ, там відбуваються важкі бої, але Збройні сили відбивають атаки окупантів. І роблять все для того, щоб вирівняти тактичні положення і діяти відповідно до того, як на цей час вимагає оперативна обстановка, щоб завдати ворогу шкоди та зберегти максимально свої сили.