Вистоявши перед агресією Кремля, Україна збільшить свій авторитет у світі. Водночас у разі наступу громадяни готові воювати проти країни-агресорки.
Про це в ефірі авторської програми Олени Трибушної “Перші особи” на 24 каналі розповів головнокомандувач Сил територіальної оборони ЗСУ Юрій Галушкін. Також він пояснив, які завдання ставлять перед собою Сили тероборони та як готові діяти і у разі нової агресії ворога.
Створення Сил територіальної оборони може стати історією успіху, яка змінить усю країну, тому що це зробить не лише тероборону потужною складовою системи Збройних сил України, а й вплине на націю загалом та сприйняття людей. Чи ставите ви перед собою таку ціль? Чи ставив перед вами таке завдання президент?
“Вважаю, що ворога повинні зустрічати не Збройні сили України та інші сили безпеки й оборони, а уся 40-мільйонна країна. Якраз закон про основи національного спротиву є тим документом, що говорить про всеохоплюючий спротив, який повинен бути в країні.
Завдання були різними. Я отримував їх безпосередньо перед Новим роком від президента. Однак те, що Сили тероборони ЗСУ повинні дуже швидко набути своїх спроможностей, було одним з головних завдань”.
Повідомляється, що станом на зараз розгорнуто командування Сил тероборони з підрозділами забезпечення, розгорнуто 4 територіальні управління з підрозділами забезпечення, створено штаби 25 бригад Сил тероборони і 150 батальйонів.
У кожній області України розгорнуто бригади. Таких бригад 24, й у Києві розгорнута 25 бригада. У кожному адміністративному районі, крім окупованих районів Донеччини та Луганщини й, звичайно, АР Крим, є батальйон тероборони.
Пояснімо людям різницю між штатом мирного часу й резервістами загалом. Наскільки я розумію, 10 тисяч людей – це буде штат мирного часу. Мовиться про кадрових військових, для яких це робота. Я так розумію, що саме цю частину на 70% вже підібрали. Чи вже більше?
Згідно із законом про основи національного спротиву, ЗСУ збільшили на 11 тисяч.
Зокрема, 10 тисяч – це якраз ті кадрові військовослужбовці у штаті мирного часу, які й складають основу Сил тероборони. Мовиться про тих кадрових військовослужбовців, які повсякденно виконують свої завдання у штабах бригад і штабах батальйонів.
Це ті люди, які формують окрему військову частину й мають готувати свій кадровий резерв – резервістів, які уклали контракт з командиром бригади, з командиром батальйону.
“Ми на 70% укомплектували бригади, які є прикордонними. До кінця лютого ми укомплектуємо на 70% усі бригади, усі батальйони Сил тероборони. Зараз активно триває робота, зокрема й для укладання контрактів з резервістами”, – розповідає Галушкін.
“Принципово зараз ми зосередилися трошки на інших питаннях і буквально 11 лютого головнокомандувач Збройних сил України і я брали участь у Конгресі регіонів, який відбувся у Харкові”, – додає він.
Чітко окреслено головні пріоритетні завдання, які стоять на найближчі 1,5 місяця, тобто до кінця березня.
Ми повинні розмістити всі наші підрозділи територіальної оборони в пунктах постійної дислокації, обладнати ці пункти постійної дислокації, укомплектуватися особовим складом дійсної служби, тобто кадровими військовими – не менше, ніж до 70%. І мати до кінця березня своїх резервістів приблизно на 70 – 75%.
Взагалі у нас амбіції мати повністю в кожному батальйоні свій резерв, це те, до чого ми намагаємось дійти. Чим швидше ми це будемо мати, тим зменшимо час на розгортання Сил територіальної оборони.
Принцип такий – резервіст проживає в цій ОТГ, районі, області, він знає, де його батальйон і на суботніх вишколах навчився виконувати завдання, знає, де його командир – він прийде чи його привезуть дуже швидко.
Наша мета – протягом лічених годин ми повинні бути готові розгорнути батальйон чи бригаду і приступити до виконання завдань, маючи все своє.