Росія може суттєво збільшити кількість окупантів, задіяних у війні проти України. Йдеться про підрозділи, що перебувають на даний момент в інших країнах. За оцінкою військових експертів, у запасі Кремль може мати ще сотні тисяч військових. Про це йдеться у аналітиці Інституту вивчення війни.
Вирішити питання з дефіцитом особового складу РФ може за рахунок військовослужбовців із підрозділів підтримки в Сирії, Вірменії, Таджикистані, Нагорному Карабаху та Казахстані.
За попередніми підрахунками, контингент російських окупантів на вказаних територіях може бути від 300 до 350 тисяч.
Водночас аналітики зазначають, що ці цифри не зовсім точно відображають той факт, що підрозділи підтримки, задіяні у бойових діях, не генеруватимуть суттєвої бойової сили. Ймовірно, цей контингент необхідний країнї-агресорці для підтримки бойових, навчальних та інших операцій.
Від 1 вересня у РФ розпочалися масшnабні військові навчання “Восток-22”, у яких беруть участь Китай, Індія, Лаос, Монголія, Нікарагуа, Сирія та кількох колишніх радянських країн.
На думку військового експерта Олександра Мусієнка, ці навчання РФ не становлять жодної загрози для України, навіть добре, що вони розпочалися, оскільки Росія залучила до них певну кількість своєї армії.
За його словами, навчання “Восток-22” мають пропагандистську мету. Росія таким чином хоче продемонструвати, що є країни, які готові взяти участь з нею у спільних навчаннях, і начебто Росія не перебуває у такій тотальній міжнародній ізоляції.
За його словами, країни-учасниці взяли участь у навчаннях, щоб використати Росію у своїх цілях.
“Ясна річ, що кожен намагається використати Росію по-своєму, тому що ні Китай, ні Індія не зацікавлені в загостренні й серйозному протистоянні із Заходом. Проте є росія, яка готова. І у ньому напрямку її всі хочуть використати для своїх інтересів”, – сказав Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень 24 каналу.
Щодо термінів закінчення війни в Україні мають право на існування і песимістичні, і оптимістичні прогнози.
Але найважливішим чинником, що визначає успіхи української армії, є масовані та швидкі постачання озброєнь від західних союзників. Судячи з анонсів військової допомоги, вона навряд чи буде настільки швидкою, як би нам хотілося.
За оптимістичними прогнозами, найближчої осені ЗСУ можуть повністю зупинити просування ворога по всій лінії фронту та бути готовими до контрнаступу на окремих напрямках. Але українцям слід готуватися до того, що війна триватиме ще щонайменше пів року.
Такий прогноз в одному інтерв’ю озвучив ексзаступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Ігор Романенко.
Міністр оборони говорить про те, що якби були масовані та швидкі постачання озброєнь Україні, то можна було б розраховувати, що більшу частину шляху до перемоги ми змогли б пройти цього року.
Американці декларували транш на 3 мільярди, зокрема на ППО, артилерію, боєприпаси, велике їм спасибі. Але в поясненні було сказано, що для певних зразків техніки ця проплата передбачена на роки вперед. Тобто це не концентрована, не швидка допомога.
Масованої та швидкої допомоги не спостерігається. Якщо так і продовжуватиметься, то, за оптимістичними прогнозами, можна розраховувати на виконання завдань з оборонної операції, зупинення просування противника цього осіннього сезону по всій лінії фронту. За наявності після вчинення цих дій певного резерву можуть бути контрнаступальні дії на окремих напрямах. Наприклад, херсонському.
Оскільки співвідношення сил з погляду потенціалу, як і раніше, на користь Росії. У них артилерії у найгіршому для них прогнозі вшестеро більше, ніж у нас.
Закордонні експерти, зокрема й генерали у відставці, говорять про те, що щоб успішно завершити оборонні дії, необхідно поставити Україні стільки ж озброєнь, скільки було поставлено за перші пів року війни. А зважаючи на те, що декларується, цього не планується.
Щоб звільнити всю Україну – очевидно, що це переноситься на зиму та на весну, як вони кажуть – треба забезпечити постачання Україні вчетверо більше, ніж було до цього.