Санкції проти телеканалів народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука безпосередньо пов’язані з держбезпекою, оскільки “112 Україна”, NewsOne і ZIK просували “російські наративи за російські гроші”.

Таку заяву в інтерв’ю “Телеграфу” розповіла телеведуча, головна редакторка інтернет-видання “ГОРДОН” Олеся Бацман. Вона підкреслила, що “ті, хто говорить, що це утиск журналістів і цензура, підміняють поняття”.

Бацман зазначила, що деякий час на зазначених медіа виходила її програма і в роботу ніхто не втручався, поки “Медведчук не став головним дійовим персонажем на цих телеканалах”. Після цього “перебування там стало токсичним”, сказала журналістка.

“Таку кількість особисто Медведчука і спікерів, які несли ідеї “рускомірського” характеру на каналах, складно було витримати”, – заявила вона.

Українка підкреслила, що після цього ні вона, ні її чоловік, журналіст Дмитро Гордон на каналах нардепа від ОПЗЖ не з’являлися.

Бацман зазначила, що вітає обмеження, введені РНБО проти цих медіа.

“Телеканали в руках людей, які, як заявили компетентні українські органи, отримували фінансування з РФ і ОРДЛО, звичайно, це неприпустимо. Це безпосередньо впливає на держбезпеку України. І це історія не про свободу слова, а про інформаційну держбезпеку в момент війни з Росією”, – вказала ведуча.

Варто зазначити, що президент України Володимир Зеленський увечері 20 лютого підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо застосування санкцій проти Віктора Медведчука. США вітають таке рішення РНБО, тоді як Росія назвала дії української влади “загрозою для демократії”.

Проігнорувати санкції проти Віктора Медведчука Кремль не зможе. Таку думку висловив в ефірі програми “Між іншим” політолог Дмитро Орешкін.

За його словами, в російських ЗМІ Україну показують на другому або третьому плані, адже нічого вигідного для путінської вертикалі не відбувається.

“Думаю, публічно він не стане на це відповідати”, – зазначив Орешкін.

Він зауважив, що на цій темі особливо не концентруватимуться в Росії, адже сприйняття та реакція цілком зрозумілі.

“Зеленський робить, що хоче, а в Путіна немає ресурсів його приборкати. Це не піде йому на користь, тому публічної кампанії навряд чи варто очікувати”, – зауважив експерт.

Реальних кроків, як сказав політолог, від Кремля не треба очікувати. Водночас будуть спроби від Росії залаштунково помститись. Якщо Путін це не зробить, то його престиж серед “пацанів” впаде.

“Але це не буде воєнна акція. Адже для цього немає ресурсів. Це не буде міцна економічна акція. Тому що для цього теж немає ресурсів. Насправді всі ресурси вже використали”, – відзначив експерт.

Він додав, що наразі Україна для Кремля – програшна тема. Тому поки Росія сміливих кроків не робитиме.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.