Колишній голова Конституційного суду України Олександр Тупицький подав позов до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою скасувати відбір суддів КСУ за квотою президента. Його позов прийнято до розгляду. Про це повідомляє РБК-Україна.
Відомо, що ОАСК відкрив провадження за позовом проти Офісу президента та конкурсної комісії з відбору суддів КСУ за квотою президента. Серед вимог – визнати протиправним та скасувати рішення конкурсної комісії, яким було оголошено відповідний конкурс.
Позивачі – Тупицький і колишній суддя КСУ Олександр Касмінін – також оскаржують дії конкурсної комісії та Офісу президента України щодо розміщення цього оголошення на веб-сайті офіційного інтернет-представництва президента.
“Суд прийняв рішення розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін”, – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховний Суд визнав протиправним та скасував указ Президента України Володимира Зеленського про скасування призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду.
“Касаційно-адміністративнивним судом прийнято рішення, яким позов Олександра Тупицького задоволено. Визнано протиправним та скасовано указ Президента № 124 про деякі питання національної безпеки і оборони України, яким було скасовано попередній указ про призначення суддею КСУ Тупицького”, — розповів Лещенко.
Раніше 27 березня Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким скасував укази ще часів Януковича про призначення суддями Конституційного Суду України Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. Раніше Президент відсторонив Тупицького від посади судді КСУ.
На думку Зеленського, роботу судді супроводжували різні політичні та бізнесові групи. А отже, він вирішив звільнити указом Олександра Тупицького з посади голови Конституційного Суду України.
За його словами, через Раду національної безпеки і оборони він ввів рішення щодо Тупицького та Касмініна своїм підписом, щоб заблокувати руйнування всіх антикорупційних реформ, реформу землі і питання мов.
Перед цим в ОГП вказували, що Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру Тупицькому у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка (ст. 386 та ч. 2 ст. 384 КК України) — й надіслав клопотання Президенту України Володимиру Зеленському щодо відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.
Наприкінці жовтня 2020 року Державним бюро розслідувань було розпочато досудове розслідування за фактами самовільного зайняття земельної ділянки на території Криму, а також державної зради головою Конституційного суду України. Про це повідомляла пресслужба ДБР.
Слідчими Державного бюро розслідувань розпочато досудове розслідування за фактами самовільного зайняття земельної ділянки, вчиненому групою осіб, а також державної зради головою Конституційного суду України”, – зазначив в.о. директора ДБР Олексій Сухачов.
Як повідомляла пресслужба ДБР, “голова КСУ у липні 2018 року, у складі групи осіб, самовільно зайняв не відведену йому у встановленому законодавством України порядку земельну ділянку та уклав правочин, яким визнав повноваження у посадових осіб органів РФ на внесення записів про відчуження української земельної ділянки та віднесення її до категорії тих, що підпадають під юрисдикцію РФ”.
У ДБР вказали, що йдеться про “незаконне відчуження земельної ділянки на території Криму за законами РФ”.
“Таким чином він можливо вчинив діяння на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, державній та економічній безпеці України, що кваліфікуються за ч. 2 ст. 197-1 та ч. 1 ст. 111 КК України”, – додали у ДБР.