СБУ виявила у трьох депутатів селищних рад у Кіровоградській області незареєстровану вогнепальну зброю. Серед вилученого – пістолети з бойовими набоями і пристроєм для безшумної стрільби.
Перевіряється інформація щодо можливого використання виявлених засобів ураження для розхитування обстановки в регіоні напередодні Дня Незалежності України.
Правоохоронці викрили факт незаконного зберігання зброї в ході розслідування кримінального провадження щодо причетності викритих депутатів до системної корупції.
Серед організаторів протиправної діяльності – керівник обласного осередку однієї з політсил.
За даними слідства, депутати налагодили корупційний механізм одержання грошей від громадян, у тому числі підприємців.
Встановлено, що учасники схеми вимагали 60 тисяч доларів від керівника комерційної структури у сфері енергетики, який підозрюється в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.
За гроші вони обіцяли підприємцю сприяння у закритті відповідного провадження та уникнення від кримінальної відповідальності.
Правоохоронці затримали двох зловмисників після передачі всієї суми хабаря. Наразі вирішується питання щодо повідомлення їм про підозру та обрання міри запобіжного заходу.
Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності інших винних осіб. Перевіряється причетність до протиправної діяльності посадовців регіональних підрозділів фіскальної і податкової служб.
Вилучені засоби ураження направлено на експертизу.
Заходи із викриття правопорушення проводили співробітники Управління СБУ в Кіровоградській області спільно із слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у Миколаєві, та за процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури.
Відзначимо, що СБУ запобігла новим спробам дестабілізації суспільно-політичної ситуації в південно-східних регіонах України. Зловмисники планували сформувати псевдодержавне утворення у Мелітополі.
Організатори фейкової «громади» закликали громадян не визнавати українські органи влади.
За даними слідства, декілька місцевих жителів планували створити фейкове самоврядування для розхитування обстановки в регіоні. Для цього вони провели фіктивні «установчі» збори і обрали так званого «уповноваженого громадою».
Щоб залучити до своїх лав «однодумців», зловмисники обіцяли їм звільнення від сплати податків, а також непідсудність органам судової влади України.
Під час слідчих дій правоохоронці виявили у зловмисників печатки псевдодержавного утворення, комп’ютерну техніку і документальні матеріали із доказами протиправної діяльності. Вилучені матеріали направлено на експертизу.
У межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 353 (самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи) Кримінального кодексу України триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності організаторів незаконних дій.