Ситуація у Бахмуті вкрай складна, тривають жорстокі бої. Ситуація у місті за останні кілька днів суттєво погіршилась. Також тривають бої біля Григорівки, Хромового та Іванівського.

Про це українському телеканалу розповів військовий експерт Олег Жданов. За його словами, снарядного голоду у росіян біля Бахмута не спостерігають.

Жданов зазначив, що у Бахмуті зараз тривають найжорстокіші бої. За останні кілька днів ситуація суттєво погіршилась.

Бахмут – найгарячіша точка на понад тисячу кілометрів фронту. Найжорстокіші бої тривають саме у місті. За останні дні ситуація в самому Бахмуті суттєво погіршилась, – сказав він.

За словами військового експерта, бої продовжуються біля Григорівки, Хромового та Іванівського. За минулу добу ворог провів безрезультатні наступальні дії у районі цих трьох населених пунктів.

“Тяжкі бої в Хромовому, але всі спроби ворога вийти на бульварну частину вулиці Чайковського провалились. Однак динаміка боїв така, що ці вулиці стають фронтом, починаючи від північної частини. Ворог, не рахуючись ні з втратами, ні з витратами боєприпасів, намагається витіснити ЗСУ з Бахмута”, – повідомив Жданов.

Він наголосив, що українські захисники не перебувають в оточенні. Оснащення та комплектація наших військ триває. Також продовжується евакуація поранених.

Олег Жданов додав, що у російських загарбників поки достатньо артилерії, а снарядного голоду у ворога не спостерігають.

Також зазначимо, що на Бахмутському напрямку проходять одні з найзапекліших та найдовших боїв з початку повномасштабного вторгнення Росії. Утримання Бахмута важливо з точки зору політичного та гуманітарного аспекту.

Про це 24 Каналу розповів екскомандир роти батальйону “Айдар” Євген Дикий. За його словами, військове значення Бахмута не настільки критично важливе як для української, так і для російської сторони.

“Два поганих рішення”

Українське військове командування вже не один місяць мусить приймати складне й болісне рішення у питанні оборони Бахмута.

Річ у тім, що хорошого рішення там немає. Є два поганих рішення, і кожного разу доводиться зважувати, що все ж таки робити. Рішення тримати Бахмут далі, тобто його руїни, де 90% контролюють російські військові, – означає зазнавати величезних втрат,– зауважив Євген Дикий.

Хоч українська сторона втрачає набагато менше людей, аніж ворог, це все ще втрати і вони болючі.

У рішенні утримувати Бахмут до кінця, на думку Дикого, є два важливих аспекти:

  • політичний – росіянам необхідна хоч якась перемога, яку розкрутить їхня пропаганда. Це попри те, що бої за Бахмут тривають вже 10 місяць, а втрати росіян чи не перевищують довоєнну кількість мешканців міста (приблизно 70 тисяч). Але що важливіше, це використовуватимуть союзники Росії як аргумент для замороження війни та початку переговорів зараз. Росії потрібен цей час, аби провести нову хвилю мобілізації;
  • гуманітарний – за Бахмутом йдуть Константинівка, Краматорськ та Слов’янськ. Це тилові міста зі збереженою інфраструктурою та великою кількістю цивільних. Якщо ЗСУ відійде від Бахмута, то лінія фронту проходитиме по околицях цих міст. Тоді необхідно буде проводити евакуацію цивільного населення, а це не один десяток осіб. Крім того, після війни з нуля доведеться відбудовувати ще ці міста, як зараз Бахмут або Авдіївку.

Натомість з військової точки зору, якщо українські військові відійдуть на інші позиції – це не вплине глобально на ситуацію на фронті.

Раніше зазначалось, що військове керівництво ворога хоче завершити захоплення Бахмута до початку контрнаступу ЗСУ. Проте наші військові гідно тримають оборону і повернуть всі окуповані території ворогом.