27 жовтня Конституційний суд України скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. За цим рішенням стоїть ймовірність скасування безвізового режиму з країнами ЄС і, як наслідок, грандіозні кадрові зміни в Офісі президента.

Як стверджують журналісти інтернет-видання “Відкрита Україна”, за скандальним рішенням КСУ стоять певні особи, пише видання АПОСТРОФ.

“Основні організатори даної провокації – судді Володимир Мойсик та Ігор Сліденко, за якими вже давно полює НАЗК, бо ці слуги Феміди були помічені в корупційних схемах. І з 15 жовтня їм намагаються вручити протоколи про корупцію. Але так як відповідати перед законом немає бажання, Мойсик і Сліденко вирішили скасувати відповідальність за незаконне збагачення. У цій справі не обійшлося і без Олександра Миколайовича Тупицького, глави КСУ, якого в серпні особисто представили Івану Баканову… У мережі з’явилося відео, в якому якийсь наближений до ОП персонаж розповідає про те, що відбувається всередині партії “Слуга народу”, хто стоїть за несподіваним рішенням КСУ і чого очікувати в найближчому майбутньому”, – пише видання.

“Так, за словами людини з близького оточення ОП, саме після зустрічі з Тупицьким почався шлях Івана Баканова до посту глави ОП. І Баканов поставив завдання збирати компромат на чинного главу ОП і все його оточення. З відео стає зрозуміло, що в партії “Слуга народу” все не так гладко і спокійно, як хотілося б. І всередині самої команди йде війна за різні посади. Але з огляду на нещодавнє звільнення одного , президент не потерпить ні інтриганів, ні корупціонерів в своїй команді. Крім того, варто відзначити, що на засіданні РНБО, Баканов був єдиним, хто підтримав рішення Тупицького і висловився за скасування кримінальної відповідальності”, – зазначили журналісти.

Українці ж зазначають, що президенту не потрібно церемонитись і слухати корупціонерів, та посадити всіх нахаб у в’язницю! Адже з кожним днем стає все більше і більше інформації про майновий стан скандальних суддів, які не на зарплату єдину очевидно що його прибдали.

В свою чергу, Голова фракції “Слуга народу” в Раді Олександр Корнієнко заявив, що підтримує ініціативу президента Володимира Зеленського звільнити всіх суддів Конституційного суду.

“Я підтримую президента і законопроєкт президента, буду голосувати за нього, якщо він буде в залі. Також, мабуть, буду підтримувати інші законопроєкти, які спрямовані на повернення антикорупції, всієї нашої системи антикорупційних органів, і паралельно, які спрямовані на скажімо так дисциплінаризацію Конституційного суду. Найвищий рівень дисциплінаризації – це те, що запропонував президент – просто їх розігнати, інший варіант – це збільшення кворуму для повноважності до 17 людей. Цей законопроєкт вже на підписі в депутатів, я його автор, разом із паном Юрчишиним із “Голосу” і з колегами з інших фракцій”, – зазначив Корнієнко.

Підкреслимо, Президент України Володимир Зеленський зажадав від депутатів Верховної Ради, зокрема від своєї фракції “Слуга народу”, проголосувати за його законопроєкт для розв’язання конституційної кризи

Він пов’язаний із недавнім рішенням Конституційного Суду про скасування антикорупційних зобов’язань України перед міжнародними партнерами. Президент вважає, що цим КСУ поставив країну на межу катастрофи, і пообіцяв “жорстке перезавантаження всієї системи”.