Українцям не варто применшувати чи взагалі забувати про загрозу з боку білорусі. Адже війська лукашенка продовжують свої маневри біля наших кордонів.
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі національного телемарафону заявив, що значних змін на цьому напрямку немає. Підрозділи армії білорусі продовжують посилювати кордон з Україною.
“Змін в чисельності військ чи в характері їхніх дій не спостерігаємо. Та ми також не сидимо на місці. Ми розуміємо, що цей напрямок є критичний певною мірою. Адже білорусь підтримує росію у війні проти України. Тому наші сили приділяють цьому напрямку значну увагу”, – сказав він.
За словами Демченка, цей напрямок посилюють, облаштовують позиції, щоб було укриття та можливість вести вогонь, якщо ворог перетне кордон.
Білоруські активісти кажуть, що до Бреста перекинули нові системи C-300, “Гради” та САУ.
Це фіксують за останні кілька днів. Прибувають танки, гаубиці. Зокрема, 30 серпня помітили ешелон техніки 15-го зенітно-ракетного полку, який повернувся до Бреста після навчань на полігоні Ашулук у росії. У той же день, до Бресту прибув і другий ешелон з більш ніж 6 білоруськими танками Т-72.
А 1 вересня зафіксували ще й активність авіації.
За останні кілька днів у прикордонні з Україною райони Брестської області перекинули:
- ЗРК “С-300” – 2 одиниці;
- Т-72 – мінімум 6 одиниць;
- БМП – 5 одиниць;
- Гаубиці – 4 одиниці;
- РСЗВ “Град” – понад 17 одиниць;
- САУ 2С5 “Гіацинт-С” – 2 одиниці;
- 1В12 – 3 одиниці;
- БТР/БРДМ – 23 одиниці;
- РЛС – 1 одиниця.
Військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косові та Іраку Сергій Грабський в ефірі телемарафону розповів, чи варто очікувати нападу з боку Білорусі у зв’язку з тим, що там уже тривалий час проводяться військові навчання.
За його словами, насторожує те, що під час цих навчань білоруси відпрацьовуватимуть звільнення захоплених територій.
“Україна не захоплювала жодних територій у Білорусі, тому можна припустити, що йде підготовка до наступальної операції. Проведення подібних командно-штабних навчань у районах, прилеглих до будь-якої країни, є загрозою національній безпеці та потребує негайної реакції, наприклад, посилення угруповання військ. Але можна застосовувати кілька варіантів”, – наголосив він.
Грабський назвав серед них проведення дзеркальних навчань, посилення ділянок кордону, а також політичні заяви, зокрема через дипломатичні канали.
Водночас експерт вважає, що “самостійно білоруським військам дуже важко, практично неможливо, проводити активні дії проти України”.
“Чи варто розслаблятися? В жодному разі. Ми повинні посилювати розвідку, тому що такий наступ можливий, але він може здійснюватися лише у взаємодії з російськими військами”, – додав Грабський.
На його думку, зараз досить складно говорити про небезпеку дуже серйозного прориву з території Білорусі, але ситуація напружена, можливі провокації.
Нагадаємо, під час так званих навчань білоруси збираються “відпрацьовувати” захоплення прикордонних областей. Такі навчання в білорусі запланували на 8 – 14 вересня. білоруські військові тренуватимуть маневрову оборону з подальшим переходом у контрнаступ. Після цього вперше відпрацьовуватимуть “звільнення тимчасово окупованих територій та вихід на державний кордон”.
У Генштабі повідомляли, що в білорусі триває підготовка до чергових військових навчань біля українського прикордоння. У Бресті було виявлено російські БпЛА, які залучають до розвідки прикордонних районів України.
Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов заявив, що білоруські військові тренуватимуть маневрову оборону з подальшим переходом у контрнаступ. Після цього вперше відпрацьовуватимуть “звільнення тимчасово окупованих територій та вихід на державний кордон”.
Громов наголосив, що, ймовірно, під так званою втраченою територією маються на увазі прикордонні райони Волинської, Рівненської та Житомирської областей. Це відповідає концепції збройних сил так званої союзної держави.