Російські окупаційні війська ведуть наступальні дії на кількох напрямках одночасно. Але на більшості – ворожі дії безуспішні.
Про це заявив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський.
“Попри високу активність ворога, нашим бійцям вдається стримувати його просування вперед та завдавати значних втрат. Так, на Куп‘янському напрямку були спроби противника вести наступальні дії, але завдяки влучному вогню нашої артилерії підрозділи противника вдались до втечі, навіть не діставшись рубежу переходу в атаку. На Лиманському напрямку дії ворога були також безуспішні. Всі його спроби провести наступальні дії розбились через стійкість наших позицій та мужність воїнів”, – наголосив Сирський.
Водночас, він нагадав, що епіцентром бойових дій залишається Бахмутський напрямок. Там ворог зосереджує найбільші свої зусилля і не полишає мету взяти місто під контроль будь-якою ціною.
Наразі, росіяни збільшують активність важкої артилерії та кількість авіаційних ударів, перетворюючи місто на руїну.
“Разом з тим, наші бійці завдають противнику значних втрат і відчутно гальмують його наступальні дії. Бої за Бахмут тривають. Ситуація на даний час контрольована”, – додав командувач Сухопутних військ.
Варто зазначити, контроль над Бахмутом має стратегічне значення для ЗСУ після того, як окупанти розпочали наступ на дузі від Куп’янська Харківської області до Вугледара Донецької області.
Про це заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.
На його думку, наприкінці минулого року Бахмут не мав такого важливого стратегічного значення, як має зараз.
“Що змінилося? Росіяни розпочали свій наступ, про який ми знали ще за кілька місяців. Він просто зараз відбувається. Вони зосередилися на дузі від Куп’янська, разом із Бахмутом, Авдіївкою, Мар’їнкою та Вугледаром. Це дуга приблизно 500 кілометрів, і Бахмут якраз розташований посередині цієї дуги”, — пояснює аналітик.
За його словами, план окупаційних військ полягав у тому, щоб прорватися через Бахмут і спробувати атакувати на півночі від міста — до Слов’янська та Лимана, а також на південь — до Вугледару та Гуляйполя Запорізької області.
Таким чином, ворог збирався розрізати Донецьке угруповання військ. Саме тому оборона Бахмута набула стратегічного значення, і Ставка Верховного головнокомандувача вирішила захищати місто, поки є можливість.
“Якщо вони посилять свій тиск і спробують таки оточити місто, то буде, звичайно, дана команда на відхід. І цей відхід буде не в чисте поле. Від Часового Яру до Костянтинівки збудовано фортифікаційні споруди, в яких можна тримати оборону. Ми можемо відійти на кілька кілометрів і продовжувати утримувати наступ ворога”, — пояснив експерт.
На думку аналітика, відступ Бахмута не буде для ЗСУ великою невдачею, проте тримати оборону краще в місті.
Також Гетьман наголосив, що крім стратегічного Бахмут має для Кремля і політичне значення, адже простим росіянам терміново треба показати бодай якусь перемогу.
Нагадаємо, українські прикордонники показали, як відбуваються вуличні бої у Бахмуті та розповіли, що ворог змінює тактику.
Про це повідомила пресслужба ДПСУ.
Росіяни замість завербованих в’язнів ПВК “Вагнера” почали кидати у бій професійних та досвідчених вояк.
“Подекуди окупантів та українських захисників розділяють лічені метри. Жодних ознак “снарядного голоду”, про який раніше заявляли в ПВК “Вагнер”, тут не помічають”, – йдеться у повідомленні.
Бійці ЗСУ продовжують обороняти Бахмут та “полюють” на російську авіацію.