Збройним силам України відомий приблизний склад і кількість російських військ на території анексованого Криму. Крім того, Сили оборони України мають інформацію про чисельний і якісний склад російського угруповання «Дніпро», що діє на Херсонському та Запорізькому напрямку.

Про це заявила прес-секретар Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

За словами Гуменюк, наразі у російських військ ускладнено логістику з Криму на материкову частину України через вогневий контроль ЗСУ.

«Росіяни змушені підтягувати деякі ресурси з Криму, але у них все ж дуже ускладнена логістика. Дуже часто лунають заборони використання зрозумілих логістичних маршрутів», — розповіла Гуменюк.

Гуменюк також повідомила, що російські війська перекинули на територію Криму танковий батальйон. За її словами, це може свідчити про серйозні втрати армії РФ на лівому березі Херсонщини.

«Ми відстежуємо перегрупування військ, і розуміємо, що підтягування таких резервів може говорити про серйозні втрати окупаційного війська на лівому березі Херсонської області. Тут на тимчасово окупованій території тривають бойові дії, і під час контрбатарейної боротьби вони втрачають фактично щоденно по кілька одиниць бронетехніки та артилерійських установок. У зв’язку з цим, можливо, будуть підтягувати такі ресурси», — повідомила речниця Сил оборони півдня України.

Оперативно перевірити слова Гуменюк за допомогою альтернативних джерел в умовах війни поки що не є можливим.

Сили оборони України також відстежують переміщення російської техніки в окупованому Криму.

При цьому, за словами Гуменюк, поки не видно передумов до того, щоб росіяни перевозили ці танки на материкову частину України.

“Тим паче, що у росіян діє заборона на використання деяких автомобільних трас для переміщення з Криму на територію Херсонської області, а також і Херсонською областю в напрямку Мелітополя. Оскільки російське командування розуміє, що ці напрямки можуть перебувати під вогневим контролем Сил оборони України, і не хочуть втратити там колони техніки”, — пояснила речниця.

“Однак ми розуміємо, що якщо їм знадобиться підтягувати ресурс, певні логістичні маршрути вони будуть використовувати. А ми тим часом намагаємося встановити максимально щільний вогневий контроль там, де можливе просування техніки”, — резюмувала Наталія Гуменюк.

Додамо, що українські партизани заявили про те, що російські війська накопичують броньовану техніку в Криму. Зокрема, йдеться про перекидання танків до Євпаторії. Російські загарбники всерйоз бояться, що може початися процес деокупації Криму.

Таку думку озвучив військовий оглядач Денис Попович.

За словами оглядача, вже зафіксовано перекидання танкового батальйону на півострів.

“Танковий батальйон — це 31 танк. Далі все залежить від того, як діятимуть окупанти. Якщо техніка залишиться на місці, то це посилення кримського угруповання. Вони всерйоз бояться, що, дійсно, може початися процес деокупації Криму, про який ми давно говоримо. І, очевидно, побоювання у них досить однозначні”, — сказав оглядач.

Якщо танки будуть перекинуті через перешийок, тоді це підкріплення для угруповання російської армії, яке перебуває на материковій частині України, припустив Попович.

Також він зазначив, що російські окупанти час від часу проводять ротації на півдні.

“Я б навіть сказав не про ротацію, а про перекидання військ з одного напрямку на інший. Тобто якщо їм потрібне підкріплення, скажімо, на сході, вони можуть забрати війська з інших напрямків. Часто бувало таке, що, атакуючи під Авдіївкою, вони могли зняти війська з Лимано-Куп’янського напрямку, щоб посилити свій потенціал. Або, скажімо, коли ЗСУ контратакували на півдні Запорізької області, росіяни знімали війська з інших напрямків. Тобто такий собі “броунівський рух відбувається”, якщо так можна сказати, посилення одного угруповання за рахунок іншого”, — резюмував він.