На Мелітопольському напрямку окупанти відходять на певних ділянках, ніби залишають позиції. В той час як ЗСУ мають успіхи на цій ділянці фронту.

Про це повідомив Костянтин Денисов, представник військового об’єднання «Легіон Свободи».

Однак, не все так просто. Окупанти ставлять численні пастки для українських військових, оскільки усвідомлюють, що їм складно досягти успіху у військових діях. 

«Ворог дуже підлий і підступний. Наші хлопці за крайній тиждень двічі потрапили у пастку й дивом вийшли з неї», — сказав Костянтин Денисов.

Також ЗС РФ можуть навмисно заганяти ЗСУ на локальні ділянки доріг, аби почали розстрілювати. За словами Денисова, бойовики влаштували багато пасток, оскільки розуміють, що в лоб, раз на раз здобути успіху не можуть.

Також Костянтин Денисов розповів, що на Мелітопольському напрямку спостерігаються тактичні успіхи ЗСУ. Зокрема, вони пов’язані з багатьма факторами — героїзмом штурмової піхоти, роботою артилерії, західної зброї. Костянтин Денисов наголосив, що нещодавно Сили оборони зайняли вигідні позиції на цьому напрямку, проте просування дається важкою ціною, оскільки окупанти постійно атакують з артилерії та намагаються контратакувати.

Крім цього, у ворога покращилася ситуація з FPV-дронами, ними він притискає українську піхоту та не дає активно відбивати атаки, також російські БПЛА полюють на військову техніку.

Нагадаємо, російські окупанти розповідають, що в Мелітополі «назавжди», але вже готуються до втечі з нього. Про це повідомив мер міста Іван Федоров.

Він проінформував, що ЗС РФ вже вербують у Мелітополі в Запорізькій області своїх агентів. Цих людей навчають ставити мітки на об’єктах інфраструктури.

«Щоб росіянам легше було влучити по них ракетами», — пояснив Федоров.

Міський голова Мелітополя висловив впевненість, що серед справжніх місцевих мешканців «таких зрадників не знайдеться». Водночас тим, хто підтримує російських загарбників, чиновник порадив «вже пакувати валізи».

«Вам місця в українському Мелітополі не буде», — додав Федоров.

 

Додамо, підрозділи Збройних сил України зуміли просунутися вперед на заході Запорізької області в ході триваючої наступальної операції.

Український Генеральний штаб повідомив, що українські війська продовжують наступальні операції на Мелітопольському напрямку (західна частина Запорізької області), йдеться в новому зведенні ISW.

У свою чергу військовий оглядач Костянтин Машовець зазначає, що за останні кілька днів українські війська досягли невизначеного успіху на захід від Роботиного в напрямку Копані (5 км на північний захід від Роботиного).

Разом з тим російські військові пропагандисти стверджують, що українські сили за підтримки важкої техніки і бронетехніки безуспішно атакували на захід від Роботиного і поблизу Новопрокопівки (на південь від Роботиного).

Водночас міноборони Росії стверджує, що російські сили нібито відбили українську атаку поблизу Новопокровки (9 км на північний схід від Роботиного).

Водночас російські війська продовжили наземні атаки на заході Запорізької області 28 листопада, але не здійснили жодних підтверджених просувань.

Зазначається, що за даними українського Генштабу, що російські війська безуспішно атакували поблизу Работино та Новопрокопівки.

Зауважимо, звільнення Мелітополя не є єдиним способом, яким Україна може розірвати російський сухопутний коридор до Криму.