ЗСУ просунулись на шляху до Перекопського перешийку, що при досягнені фінальної точки гарантуватиме обвал південного плацдарму. Тоді в російських загарбників виникне питання лише в тому, чи відводити війська на тимчасово окупований півострів, чи прирікати їх на смерть. В полоні можуть опинитися кілька тисяч окупантів.

Про це розповів військовий аналітик Петро Черник.

Це стратегічний задум, який потенційно є можливим:

«Наголошую, нищимо логістику — кілька тижнів ворог не має що їсти — і перемога на цьому плацдармі за нами. Але без авіації і далекобійних ракет ми будемо рухатися так, як рухаємось зараз, тобто досить повільно», — сказав він.

«Хаймерси» поки перекинути на лівий берег ми не можемо, бо ці установки мусять мати буферну зону. Допоки плацдарм на правому березі не матиме мінімум 25-30 км в глибину, переправляти «Хаймерси» не є доречним. Це надто цінні машини, щоби ризикувати ними у такий спосіб.

Крім того, військовий експерт наголосив, що допоможе українським бійцям змінити перебіг війни.

Є конкретні зразки озброєння, які можуть переламати перебіг російсько-української війни. Йдеться про авіацію, зокрема винищувачі F-16, далекобійні ракети, важкі бомби, РЕБ тощо.

«Якщо оце все застосовувати постійно, регулярно, невтомно хоча б місяць, то не проблема зламати перебіг війни», – констатував Черник.

Він наголосив на високоточній крилатій ракеті класу «повітря – земля» AGM-158 JASSM, яка в найкращій комплектації завдає ударів на відстань понад 900 кілометрів.

Ця зброя дозволить «вибивати» все навколо Криму – з баржами й великими десантними кораблями, які можуть туди щось довозити, не говорячи вже про міст через Керченську протоку.

«За допомогою великих ракетних залпів не становить абсолютно жодної проблеми упідводнити Кримський міст», – зазначив експерт.