В окупантів на підступах до Авдіївки почалася справжня агонія. Керівництво армії РФ постійно бреше своїм військовим про якісь успіхи. І це підштовхує їх безперервно йти в наступ, йти на штурм. Стало відомо, що вони просуваються одразу з кількох боків: через промислову зону в східній частині Авдіївки та від селища Спартак. Окупанти нарощують зусилля західніше, щоб дійти до Тоненького.

Про це розповів офіцер Сергій Цехоцький з 59-ї Окремої мотопіхотної бригади імені Я. Гандзюка.

«Станом на зараз ситуація на Авдіївському напрямку нічим не відрізняється від попередніх днів. Наразі погодні умови такі, що дійсно заважають росіянам вести дуже активні наступальні дії й використовувати техніку, сьогодні навіть дрони не літають. А вчора була сонячна погода, і летіло все. Зараз погода така, що знову грає нам на руку. Противник цілодобово застосовує артилерію», — зауважив Цехоцький.

– Кажуть хлопці, які безпосередньо перебувають у вирі подій, що першої лінії оборонних споруд, які будувалися навколо Авдіївки ще з 2014 року, вже настільки пошматована, що там фактично не можна вести оборонні дії. Якщо і є пекло на землі, то воно відбувається зараз у районі Авдіївки, – вважає майор МВС, боєць Легіону Свободи Максим Морозов.

Речник Генерального штабу ЗСУ (2014-2017 років) Владислав Селезньов зазначив, що Авдіївка потрібна росіянам з військового погляду, щоб відсунути подалі Збройні сили України від окупованого Донецька.

Немає там больового порогу. Вони будуть бити. Це для них життєво важливо, для всього угруповання, не лише Лимано-Куп’янського, а й на південь. Очевидно, що вони посилюватимуть там тиск і останніми днями, чергова хвиля там активності помічається, – стверджує керівник безпекових програм Центру глобалістики Стратегія XXI Павло Лакійчук.

Українські плацдарми на лівому березі Дніпра в Херсонській області також непокоять окупантів. Зараз Сили оборони – за крок до автошляху Т2206, який дозволяє РФ перекидати резерви, забезпечувати підрозділи від Олешок до Нової Каховки.

На тлі бойових дій, що затягнулися, економічна ситуація у Росії погіршується з кожним днем. Для російського диктатора Володимира Путіна назріває значний ризик. У березні наступного року в Росії відбудуться президентські вибори. Але із тим станом справ, що є в російської федерації сьогодні на фронті, навіть для російського диктатора в цій ситуації існують величезні ризики. Адже його так звана «СВО» триває вже майже два роки, а бої за нібито стратегічно важливі міста тривають місяцями.

— Тому для нього вкрай важливо, для початку виборчої кампанії, отримати контроль над якимось новими територіями. І тут для нього надзвичайно важливою є Авдіївка. І те, скільки туди кидається техніки й живої сили просто на заклання, свідчить, що вона для Путіна, є суперважливою точкою, – зазначив керівник Центру вивчення Росії й окупованих територій Вадим Денисенко.

Лідер рф Володимир Путін марить, що взяття Авдіївки допоможе йому домовлятися з колективним Заходом. Усі ці геополітичні мрії вже зараз руйнують українські захисники Авдіївки. І так воно буде й надалі. Попри шалений тиск зі сторони противника ЗСУ утримують позиції, подекуди навіть відбивають метр за метром. Подібна агонія у РФ була й минулого року напередодні зимових свят біля Бахмута. В результаті противник втратив десятки тисяч живої сили, після чого отримав по зубах. Найімовірніше, така ж доля спіткає противника і в Авдіївці.