Телеведуча Оксана Марченко, яка є дружиною депутата проросійської ОПЗЖ Віктора Медведчука, оскаржує у Верховному Суді санкції, що запровадили проти неї. Також до суду звернулася Наталія Лавренюк — цивільна дружина соратника Медведчука Тараса Козака.

Про це передає пресслужба Верховного Суду.

Позов від Марченко надійшов 16 березня, а від Лавренюк — через день, 17 березня.

Раніше нардеп від “ОПЗЖ” Віктор Медведчук подав до Верховного Суду України позов про оскарження указу президента, згідно з яким на нього та його родину наклали персональні санкції за фінансування тероризму.

Водночас блокування активів дружини кума Путіна Віктора Медведчука не заважає їй вливати кошти в Російську Федерацію.

Як повідомляють журналісти програми «Схеми», російська компанія дружини Медведчука Оксани Марченко «НЗНП Инжиниринг» модернізує нафтозавод у Ростовській області, який потрапив під санкції РНБО.

Російська компанія «НЗНП Инжиниринг», бенефіціарним власником якої є дружина Віктора Медведчука Оксана Марченко, підписала із науково-дослідним інститутом нафти та газу «Петон» (Росія) угоду про початок будівництва третьої і четвертої черги «Новошахтинського заводу нафтопродуктів», більшою часткою якого також володіє Марченко і який потрапив під українські санкції. Про це повідомляють журналісти програми «Схеми» з посиланням на пресслужбу НИПИ НГ «Петон».

«Комплекс виробництва автомобільних бензинів включає в себе секцію гідроочищення нафти, секцію «Пенекс» і секцію каталітичного риформінгу і призначений для виробництва автомобільних бензинів, що відповідають екологічним вимогам Євро-5. Термін реалізації проєкту – грудень 2023 року», – ідеться у пресрелізі від 12 березня.

У липні 2020-го «НЗНП Инжиниринг» та науково-дослідний інститут «Петон» підписали контракт на проєктування комплексу глибокої переробки нафти, а в грудні 2020 року відбувся офіційний захід «Забивка першої палі».

«Новошахтинський завод нафтопродуктів» – російське акціонерне товариство у Ростовській області. Завод здійснює неглибоку переробку нафти. Його продукція – бітум, мазут і газойль (аналог дизпалива). При цьому НЗНП успішний – він потрапив до сотні найбільших підприємств у рейтингу російського Forbes.

Більшою часткою володіє дружина кума Путіна Оксана Марченко, що дозволяє заводу постачати нафтопродукти у США в обхід накладених на Медведчука американських санкцій.

Нагадаємо, що 19 лютого Рада Нацбезпеки та оборони України ухвалила рішення про запровадження персональних санкцій проти нардепа від “ОПЗЖ” Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко, цивільної дружини нардепа Козака Наталії Лавренюк та ще п`ятьох фізичних і 19 юридичних осіб через розслідування СБУ про фінансування тероризму. Відомо, що арештували усе майно Медведчука, Марченко та інших фігурантів рішення. При цьому вони зможуть продавати свої активи. Обмеження запровадили на три роки.