Країни НАТО встановили “повітряний міст” для передачі озброєння та боєприпасів в Україну, щоб у такий спосіб стримати можливе вторгнення військ РФ.
Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на своїх співрозмовників.
Повідомляється, що США повідомила Конгрес про те, що планує передати Україні п’ять транспортних гелікоптерів Мі-17 російського виробництва, які використала афганська армія.
За словами офіційного представника США, Україні різко не вистачає боєприпасів. Декілька складів боєприпасів в Україні знищено внаслідок інцидентів, до яких може бути причетна Росія.
Єдиний в Україні завод з виробництва боєприпасів був у Луганську, який контролюють російські бойовики збройного угруповання “ЛНР.”
У статті наголошується, що до створення повітряного коридору зброю Україні постачали з країн НАТО лише США та Туреччина, які “готові були ризикувати гнівом Москви”.
За даними WSJ, разом зі США Києву допомагають Великобританія та прибалтійські країни. Польща та Чехія планують розпочати їх найближчим часом. При цьому українських військових уже навчають інструктори із США, Великої Британії, Канади, Польщі.
Зазначимо, що НАТО також розглядає можливість збільшення своєї військової присутності у країнах Балтії та Польщі у випадку, якщо Росія залишить свої війська у Білорусі після запланованих військових навчань.
Про це заявив у понеділок у Вільнюсі голова Військового комітету Альянсу Роб Бауер.
Минулого тижня Сполучені Штати направили 3000 військовослужбовців до Румунії та Польщі, щоб заспокоїти союзників, у той час як Німеччина заявила, що розглядає можливість збільшення своєї військової присутності у Литві.
За словами Бауера, можливі подальші військові розгортання союзників.
“Там, де у нас є війська в Альянсі постійно, у різних країнах – дебати про це є результатом того, що відбувається зараз. Так, ми розглядаємо це. У майбутньому можуть бути зміни в результаті цього розвитку подій… Дуже багато залежить, звичайно, від того, чи залишаться російські війська в Білорусі”, – сказав Бауер на пресконференції.
“Якщо ви подивитеся на нарощування сил, Росія може дійсно мати достатньо сил для серйозного вторгнення (в Україну)… до кінця цього місяця”, – сказав Бауер, додавши, що НАТО не відомо, чи має Росія насправді такий намір.
За словами Бауера, останні розгортання на кордоні з Білоруссю включали польові госпіталі та інші допоміжні підрозділи, необхідні для підтримки військового наступу.
“Якщо ви дійсно розглядаєте вторгнення, вам насправді потрібне більше, ніж бойові сили. І це те, що ми зараз спостерігаємо все більше і більше вздовж кордонів (Росії) з Україною та Білорусі з Україною. Це само собою дуже тривожно”, – сказав він.