Антимонопольний комітет України має намір дискваліфікувати належавшу олігархові Віктору Пінчуку компанію «Інтерпайп Україна» на 3 роки від участі в тендерах за змову.
Про це пише Економічна правда.
Повідомляється, що таке ж покарання загрожує ще трьом товариствам: “РЕТЕК”, “Транспортні інвестиції” і “Фірма” Інтервторпром “.
Всі чотири зазначені компанії за інформацією в матеріалі пов’язані між собою через Віктора Пінчука та його групу “Інтерпайп”.
“Поки невідомо, які саме закупівлі потрапили в поле уваги АМКУ. Однак зазначені компанії часто зустрічаються один з одним на тендерах в системі Прозорро але не демонстрували активної конкурентної змагання”, – йдеться в матеріалі.
За даними Prozorro, компанія “Інтрепайп України” і “Фірма” Інтревторпром “разом брали участь в 12 процедурах закупівлі на загальну суму 455,83 млн грн. У всіх цих процедурах перемогу здобула” Інтерпайп Україна “, причому і в 11 з 12 тендерів знизило ціну в ході аукціону на символічні 0,5%. в рамках процедур закупівель закуповувалися колеса і бандажі. Всі процедури проводилися підприємствами “Укрзалізниці”.
Остання угода, яку збиралися провернути “Інтерпайп” і УЗ, закінчилася гучним скандалом. Держмонополіст збирався закупити у компанії Віктора Пінчука колеса за ціною, завищеною в 4 рази, витративши на це понад два мільярди гривень. Коли інформація про явно корупційній угоді отримала громадський резонанс, тендер не відбувся. А екс-фінасовий директор “Укразалізниці” Андрій Рязанцев звинуватив члена Наглядової ради УЗ Сергія Лещенка у брехні і лобіюванні інтересів Пінчука.
“Коли Лещенко запитали про тендер, він заявив: ми давно займалися цим питанням і вже давно все ліквідували. А потім я дивлюся – відкритий тендер закінчується не тому, що Наглядова рада його анулював, а просто тому, що на торги не з’явився жоден продавець . тобто, хлопці чекали до останнього. і якби знали, що підозр не буде – продавець б прийшов, і вони швидко оформили б угоду. Ось така “боротьба” з корупцією “, – розповів Рязанцев в інтерв’ю українським ЗМІ.