Результатом сьогоднішнього засідання РНБО можуть стати нові санкції. Це уже фактично анонсував президент Зеленський під час зустрічі з секретарем РНБО. Нові обмеження, ймовірно, будуть націлені на Фірташа.

Питання щодо того, хто підпаде під санкції залежить не від політичної кон’юнктури, а від того, щодо кого будуть або є матеріали про стосунки з ОРДЛО. Про це розповів політолог Володимир Фесенко.

Він пояснює, що в поточному випадку мова йтиме про фінансові оборудки або бізнес, який напряму пов’язанийз ОРДЛО чи російськими компаніями, сферою діяльності яких є окуповані території. Ще однією підставою для санкцій може бути зв’язок чи партнерські стосунки з російськими компаніями в Криму.

“Є багато припущень, що в зоні ризику перебуває Дмитро Фірташ, тому що у нього є підприємства в Криму і були – на територіях в ОРДЛО”, – сказав Фесенко.

Політолог також зазначає, що поки існує певна інтрига стосовно питання чи справді контролює Фірташ відповідні підприємства і чи відбувається там економічна діяльність, яка, відповідно до закону, підпадає під санкції.

Фесенко переконаний, що наразі держава проявляє свою потужність проти компанії, які працюють всупереч національним інтересам.

Разом із тим політолог додає, що зараз особливо гостро постало питання реформування судової реформи. І назріло воно вже давно. Тут мова іде не тільки про ситуацію з санкціями РНБО, але і про справу Сергія Стерненка де яскраво звучить недовіра до суддів.

“Питання про судову реформу дуже актуально не тільки у зв’язку з Тарасом Козаком, а й в цілому. У відповідному питанні потрібна потужна люстрація суддівського корпусу, а не просто структурні зміни”, – сказав політолог.

Підсумовуючи Фесенко зазначив, що реформа буде зустріта сильним спротивом зі сторони частини депутатів, які прагнуть зберегти своїх суддів.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.