Сполучені Штати Америки оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на суму до 300 млн доларів. Про це йдеться у повідомленні Пентагону.

 

Зазначається, що додаткова безпекова допомога надається для задоволення критичних потреб України в сфері безпеки та оборони. Йдеться, зокрема про додаткові боєприпаси для раніше наданих Україні систем залпового вогню HIMARS, 155-мм гаубиці, артилерійські снаряди калібру 155 мм; мінометні снаряди калібру 120 мм, 81 мм та 60 мм; протитанкові раакети TOW.

Також у цей пакет увійшли системи протитанкової зброї AT-4 і Carl Gustaf; некеровані авіаційні ракети Hydra-70; стрілецька зброя та боєприпаси до неї; підривні боєприпаси для знищення перешкод.
Крім того, США нададуть Україні вантажівки та причепи для перевезення важкої техніки; тестове та діагностичне обладнання для обслуговування та ремонту транспортних засобів; запчастини та інше польове обладнання.

Повільна передача Україні обіцяної військової допомоги з боку партнерів може бути повʼязана з тим, що країни Європи роками не нарощували військово-промислові комплекси.

Як зазначив в ефірі телеканалу FREEДОМ німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд, здебільшого розбіжності в питанні надання Україні озброєння стосуються зброї великої дальності та бойової авіації.

“Це може бути окрема тема, яка зараз обговорюється. І ось є нібито люди, які це підтримують, і є люди, які побоюються цього”, – додав Умланд.
Водночас у питанні надання Україні снарядів складнощі полягають в організації та фінансуванні цього процесу.

“Скажімо, Німеччина, вона має ніби військово-промисловий комплекс, який теж багато експортує, але вона не має потужностей наразі, щоб виробляти снаряди у великій кількості. Просто західноєвропейські країни, вони й живуть у дуже такому геополітично комфортному стані, у такій зоні безпеки, далеко від ворогів. І тому там ці військово-промислові комплекси не налаштовані на таку підтримку, яка зараз потрібна Україні”, – пояснив експерт.

Політолог зауважив, що переважна частина населення Західної Європи боїться, щоб їхні країни не були втягнуті у війну, як вони вважають, між НАТО і Росією. Через це деякі представники політичних еліт заявляють, що Україні не варто давати зброю, яка б могла досягати цілей глибоко в російському тилу.

“Те, що українську територію потрібно звільнити, це загалом багато хто розуміє. І там, на щастя, дедалі більше людей це підтримують, і політичні еліти, це більшість і західноєвропейських країн, це найпроблематичніші країни, вони це тепер підтримують. Але суспільства цих країн все-таки вимагають від своїх політиків, щоб ця допомога була тільки для захисту, для оборони, тобто для повернення цих територій, але не для обстрілу самої Росії. На жаль, із цим і доведеться Україні якось справлятися – з такими ось викликами або вимогами з боку Заходу”, – резюмував Умланд.
Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі вважає, що українці готові до наступу або оборони завдяки допомозі західних партнерів, зокрема техніці та навчанням. Однак рівень успішності майбутнього контрнаступу ЗСУ оцінити поки неможливо. За його словами, є ймовірність успіху України, що допоможе “зруйнувати російську лінію фронту по всіх напрямках”, однак можливі також варіанти “часткового успіху” чи “недосягнення успіху”.

“Усі війни закінчуються, рано чи пізно, і питання насправді в тому, як вони закінчуються. […] Однак я вважаю, що ймовірність того, що будь-яка сторона досягне своїх політичних цілей… гадаю, це буде дуже складно, і, відверто кажучи, я не думаю, що це ймовірно цього року”, – сказав Міллі в інтерв’ю Foreign Policy.

На його думку, росіяни зазнали значних втрат, тож він сподівається, що зрештою у Кремлі дійдуть висновку, що війна в Україні не вартує цих втрат, тож можуть піти на переговори.

Українці зможуть досягти значного тактичного та ймовірно операційного успіху, але це може не означати видимих територіальних відвоювань, адже це не буде показовим для цієї фази війни.