У Челябінську, на аеродромі «Шагол», нібито сталося знищення російського винищувача-бомбардувальника Су-34, і за цим інцидентом стоїть українська розвідка, повідомляє український військовий аналітик, полковник запасу Збройних сил України, Петро Черник
«У стратегічному сенсі в тактику ЗСУ укладається саме така несиметрична відповідь. Адже повноцінної авіації, тих самих F-16, які змогли б поборотися з росіянами в повітрі, у нас немає. У зв’язку з цим ми змушені шукати алгоритми, як їх знищувати. А їх треба знищувати, тому що Су-34 — дуже серйозна зброя, саме Су-34 може брати на борт три бомби УПАБ-1500 або до шести бомб КАБ-500. бомби по 1,5 тонни, або шість по 500 кг. Це дуже багато. Навіть один Су-34 — це серйозно, адже він не літає один раз, а постійно», — заявив він.
За словами полковника, мінус кожна одиниця — це дуже серйозно та вкрай корисно для України. Су-34 загалом випущено десь у межах, як декларують самі росіяни, 140 машин. Щонайменше 30 є думки, що вже і 50, з них знищено. Будувати ж ці винищувачі дуже складно. Вони до війни коштували від 30 до 50 мільйонів доларів, а зараз їхня ціна зросла ще більше.
Черник також відповів на запитання, чи подібні атаки впливають на психологічний стан ворога.
«Ні, не впливають. Це ж росіяни — люди без жалю, болю, симпатії, емпатії. Дуже добре про них сказав один із головних генералів американського штабу, який діяв у період Другої світової війни, Джордж Паттон: «Російські не поважають людське життя — вони варвари та хронічні алкоголіки…». Вони всі згорять. Там жодних зрушень у психології не буде. Цю націю вилікує лише розпад», — заявив він.
Крім того, експерт наголосив, що останні тижні ми побачили кілька знищень літаків РФ. Він упевнений, що Україна всерйоз взялася за російську авіацію.
«Знаєте, «серйозно взялася» — це трохи не той момент. Ми зуміли намацати алгоритми конкретно по цих літаках і в конкретній бойовій ситуації. Але росіяни теж навчаються на своїх помилках. Підкреслю, мінус кожна одиниця авіації — це дуже серйозно. За всю війну ми вже знищили понад 320 їх бортів. За 2023 рік на озброєння РФ надійшло близько 30 бортів, тобто вони не встигають поповнювати знищений запас. Точка перетину, коли знищень буде ще більше, ніж надходження, обов’язково настане», — резюмував він.
Військовий експерт, колишній співробітник СБУ Іван Ступак також прокоментував операцію зі знищення російського бомбардувальника Су-34 у Челябінську, за яким, можливо, стояло Головне управління розвідки.
«Ми зараз не знаємо, чи це було Головне управління розвідки, чи курили не у відведеному для цього місці. Але в будь-якому випадку це хороший результат. Таких машин у РФ, за офіційними даними, всього було виготовлено 143 штуки. Експортна вартість під 50 мільйонів доларів. Ось таку вартість цих повітряних суден називають джерела», — сказав він.
За словами Ступака, їх менше стало, менше тепер літатимуть в Україну, менше бомбардуватимуть. Він також додав, що якщо це справді зробило Головне управління розвідки, то це респект, повага, молодці змогли дотягнутися. Це не близька до України територія, що далеко змогли дотягтися, знищили на аеродромі.
«Я думаю, що це буде ще раз великий головний біль для російських контррозвідників, як так ви прошлепали?» Я впевнений, що зараз відбуваються активні пошукові заходи в цьому регіоні. План «Сірена», план «Перехоплення» — будь-що там може бути. Оглядають автомобілі, які виїжджають, проїжджають через цей регіон, сусідні регіони», — підсумував він.