Офіс президента Україна закликає до організації нових переговорів “нормандської четвірки” для узгодження шляху до миру на Донбасі. Керівник адміністрації Андрій Єрмак назвав це необхідним для затвердження плану на майбутнє. Про це йдеться у колонці посадовця для “Української правди”.

За його словами, йдеться перш за все про детальний план виконання мінських угод.

Єрмак звернув увагу на серйозні зміни в зоні конфлікту з моменту минулої зустрічі, яка відбулася минулого грудня.

“Наразі потрібно виробити спільний план на рівні політичних радників лідерів “нормандського формату” та затвердити його вже на рівні керівників держав “нормандської четвірки”, — пояснив він.

Наразі політична підгрупа Тристоронньої контактної групи займається законопроєктом, який імплементує так звану “формулу Штайнмаєра”.

“Україна продовжує наполягати на тому, що демократичні вибори місцевого самоврядування за стандартами ОБСЄ в ОРДЛО можливі лише після повної деокупації та забезпечення повноцінної діяльності органів влади України, політичних партій, ЗМІ та міжнародних спостерігачів на всій території Донбасу без жодних обмежень”, — заявив Єрмак.

Також українська сторона виступає за прискорення обміну полоненими, список був готовий ще у липні.

“Ми повернули у світовий порядок денний питання звільнення українського Криму. Організовуємо діяльність Кримської платформи, яка зосередить державні зусилля і міжнародну співпрацю на виконанні завдання з повернення нашого півострова”, — резюмував керівник ОПУ.

До слова, питання про обмін утримуваними особами навряд чи вдасться вирішити до кінця нинішнього року, заявив на презентації проєкту «Ізоляція: must speak» віцепрем’єр, міністр із питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

За його словами, 16 грудня відбудеться засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання на Донбасі, якому передуватиме зустріч гуманітарної підгрупи, де знову йтиметься про обмін.

«Буду відвертим, перспективи неоднозначні. Ми з літа спостерігаємо блокування переговорів у Тристоронній контактній групі за різними надуманими історіями, починаючи від постанови Верховної Ради України про призначення місцевих виборів, які вже відбулися, продовжуючи іншими надуманими речами. Рік ще не завершився, але сьогодні дати надію, що це (обмін) відбудеться цього року, на жаль, я не можу», – заявив Резніков.

За його словами, українська сторона переговорів неодноразово подавала всі необхідні списки з очікуваннями відповідного кроку з боку Росії та підтримуваних нею угруповань.

Але протилежна сторона списків за критеріями, запропонованими координатором спеціальної моніторингової групи ОБСЄ Тоні Фрішем, так і не надала. Через це процес є заблокованим.