Нова зустріч лідерів країн “нормандської четвірки” не зможе покласти край війні на Донбасі, всупереч очікуванням президента України Володимира Зеленського.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив представник Донецька від України в Тристоронній контактній групі, журналіст Сергій Гармаш. На його думку, для завершення війни сьогодні немає передумов.

“Я згадую паризьке комюніке, там позначена тема наступної зустрічі лідерів “нормандського формату”. Наскільки я пам’ятаю, вони там повинні обговорювати, в тому числі, питання позачергових виборів на окупованій території. Наскільки є шанс зараз провести такі вибори, при тому, що Україна не відмовляється від своїх червоних ліній у вигляді контролю над кордоном і виведення незаконних збройних формувань, їх роззброєння?” – зазначив учасник ТКГ.

Гармаш нагадав, що Росія як і раніше не має наміру визнавати себе учасником конфлікту на Донбасі.

“21 серпня Лавров (глава МЗС РФ – ред.) дав інтерв’ю газеті “Труд” і сказав про те, що Росія не є учасником конфлікту, відповідно, там нема її збройних формувань за логікою російської сторони. Росія наполягає на закріпленні особливого статусу в Конституції України, що знову ж таки для нас неприйнятно. Я не бачу як аналітик і як журналіст можливостей для завершення війни, хоча я не знаю, що вкладає в це поняття президент Зеленський”, – зазначив він.

Журналіст додав, що Росія намагається перенести вирішення питань щодо Донбасу “з нормандського рівня на рівень ТКГ, де немає Німеччині і Франції, але є ОРДЛО”.

Зазначимо, що на 28 серпня була запланована зустріч радників лідерів “нормандської четвірки”, але вона не відбулася через відрядження радника президента Франції.

У свою чергу, президент України Володимир Зеленський заявив, що “нормандська зустріч” дасть високі шанси на завершення війни на Донбасі.