Українські громадяни вимагають у глави держави Володимира Зеленського негайно подати до Верховної Ради законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва. Варто звернути увагу на те, що петиція, ініційована журналістом Данилом Мокриком 30 липня, уже набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів.
У мотиваційній частині зазначається, що ОАСК повністю втратив авторитет, зокрема, через зміст опублікованих Національним антикорупційним бюро в липні 2019 року та в липні 2020 року записів розмов керівництва цього суду, які свідчать про глибоко вкорінену в суді корупцію і практику неправосудності рішень.
Про це повідомляється з посиланням на електронну петицію на сайті Офісу президента.
Оскільки ст. 125 Конституції України та ст. 19 Закону “Про судоустрій та статус суддів” закріплює за президентом виключне право ініціювати процедуру ліквідації суду, Зеленського закликають скористатись цим правом та розпочати процедуру ліквідації Окружного адміністративного суду міста Києва.
Не можна не звернути увагу на те, що ще у вересні український лідер не захотів коментувати звинувачення проти суддів Окружного адміністративного суду Києва, але взяв їх до відома — про це офіційно заявили в ОП.
Також там додали, що Конституцією нашої країни встановлено чіткий поділ влади на законодавчу, виконавчу та судову. Команда президента нагадала українцям, що це багато разів тлумачилося в рішеннях Конституційного Суду та пояснювалось у численних коментарях експертів-правників.
“Президент України, згідно з повноваженнями, які дає йому Конституція, не має права або обов’язку надавати оцінку рішенням судів чи звинуваченням проти суддів. Навіть якщо розглядати повноваження президента в межах теоретичної концепції так званих прихованих повноважень (inherent powers), не виписаних до Конституції, все одно видається сумнівною вимога до президента надавати таку оцінку. Також президент не може скасовувати дію презумпції невинуватості стосовно окремих осіб”, — заявили тоді в ОП.
Нагадаємо, Суддів ОАСК, голову Державної судової адміністрації, колишніх високопосадовців та інших осіб підозрюють у: створенні злочинної організації; захопленні держвлади; зловживанні впливом; втручанні у діяльність державних діячів та створенні штучних перешкод у діяльності ВККС та її членів. Підозри суддям передали 17 липня 2020 року.
Записи розмов, оприлюднені НАБУ, Павло Вовк назвав сфальсифікованими, і додав, що у відставку не збирається.
Окружний адмінсуд Києва відомий такими скандальними рішеннями як: про відсторонення в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, про протиправність дій директора НАБУ Артема Ситника і нардепа Сергія Лещенка щодо розголошення інформації про Пола Манафорта, скасування рішення про націоналізацію “Приватбанку”.