В Україні хочуть заборонити операторам включати в тариф послуги, які не стосуються мобільного зв’язку – доступ до відео або музики та інших можливостей. Так, профільна Нацкомісія запропонувала Кабміну ввести заборону на підключення послуг, які не входять до тарифу, якщо абонент не давав на це згоди.

Про це йдеться в матеріалі сайту “Сегодня” “Тільки за згодою абонента: мобільним операторам заборонять включати в тариф зайві послуги”.

Пропонується розділити послуги зв’язку і послуги доступу до контент-ресурсів. Згода може бути в формі голосового повідомлення оператору, текстового підтвердження або через набір коду.

“Контент-ресурси – це платна інформаційна, довідкова, розважальна або інша послуга. Саме на ці послуги введуть згоду для їх отримання”, – йдеться в матеріалі.

Якщо на рахунку абонента немає грошей, або ж сума менше граничної (визначається договором), то оператор не має права знімати гроші за послуги. Також абонент може відмовитися від послуг, які йому не потрібні, зателефонувавши оператору, відправивши текстове повідомлення або код підтвердження.

У проекті постанови чітко вказано “не надавати споживачам послугу, яку вони не замовляли, і згоду на отримання якої вони не давали”.