На даний момент Україні потрібно більше систем HIMARS, щоб зупинити окупантів та провести ефективний контрнаступ.
Військовий експерт Олег Жданов пояснив, чи можна в районі Бахмута та Пєсков використовувати HIMARS, щоб зупинити наступ російських окупантів. Свою думку з цього приводу він висловив на YouTube, відповідаючи на питання про наступ агресорів на Донбасі біля Пісків і Бахмута.
“На жаль, не можна. Бо там і військ особливо немає. Це вийде, що HIMARS ми ганятимемося за окремими танковими взводами або мотострілецькими взводами. У районі Пісків та Авдіївки там переважно працюю приватні військові компанії. Ось коли в нас армія буде така, як у США за укомплектованістю, технікою та озброєнням – тоді для нас не буде проблемою висувати HIMARS на окремі напрямки та завдавати вогневої поразки противнику. Сьогодні це для нас, на жаль, недозволена розкіш”, – сказав він.
Раніше Жданов висловив думку, що знищити Кримський міст можна ракетами до HIMARS типу ATACMS, якщо вони надійдуть Україні на озброєння від США.
Успішне застосування Україною американських реактивних систем залпового вогню HIMARS, які успішно винищують російські склади, військові бази та командні пункти, посіяло жах в інформаційному просторі Росії. Окупанти почали всерйоз побоюватися програти війну.
За даними аналітиків, навіть російські ЗМІ відступили від своїх звичних пропагандистських штампів і почали з небажанням визнавати, що поява в Україні американських систем стала поворотним моментом у війні. Винищення російських складів, вузлів зв’язку, тилових баз, командних пунктів чинить руйнівний вплив на російське просування в Україні – руйнується логістика, управління військами, критично падає і без того невисокий бойовий дух російських солдатів.
До речі, ні для кого не секрет, що українські бійці проходять навчання у західних інструкторів.А тренують їх представники щонайменше 6 країн.
Про це розповів військовий експерт Олег Жданов.
За його словами, українські бійці повернуться додому з новими навичками, які застосовуватимуть на новій зброї.
“На те і було розраховано, щоб вони пройшли навчання і повернулися зі зброєю, інакше немає сенсу ганяти їх туди-сюди. Загалом програма розрахована на навчання 10 тисяч бійців, як оголошував нам Борис Джонсон, коли анонсував цей захід. Єдине – невідомо, чи це за один захід 10 тисяч, чи усього. Скільки їх навчається зараз за кордоном – таких даних у відкритому доступі немає. Знаємо, що вони навчаються, знаємо, що вже 6 країн відправили своїх інструкторів для прискорення процесу навчання наших солдатів. Я думаю, що це буде досить серйозна підмога для ЗСУ, коли вони приїдуть сюди і будуть формувати уже цілі військові підрозділи чи частини західного зразка”, – говорить Жданов.
Він додав, що дотримується думки, що – для того, щоб перемогти у цій війні, Україні фактично треба створити нову армію – добре озброєну західним озброєнням і добре навчену західним методикам. При такому розкладі шанси в України на успіх різко виростуть.
Начальна програма для українських військовослужбовців, як було анансовано, розрахована на 4 місяці.
До слова, Сполучені Штати оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $775 мільйонів. Він включатиме боєприпаси для HIMARS, ракети HARM, а також ЗРК NASAMS. Про це заявили у Пентагоні.
Україна отримає:
боєприпаси для РСЗВ HIMARS;
16 гаубиць калібру 105 мм та 36 тисяч снарядів до них;
15 безпілотників Sky Eagle – це розвідувальні дрони, спеціально розроблені для ВМС;
ракети HARM для боротьби із радарами;
протитанкові комплекси TOW;
тисячу Javelin.
Наголошується, що це вже друга партія протирадіолокаційних ракет HARM, яку США передали України. Крім того, було здійснено їхню інтеграцію з винищувачами МіГ.
Як зазначають у Пентагоні, США передадуть Україні ЗРК NASAMS. Процес триватиме два-три місяці.
З початку повномасштабного вторгнення РФ США спрямували на військову допомогу Україні $10,6 млрд. Наразі вивчається можливість постачання Україні озброєнь, які “дозволять змінити ситуацію на полі бою” на півдні та сході країни.