Окупанти всіма силами намагаються проритись в Авдіївку, однак в ЗСУ на цих загарбників явно інші плани. Поки російське командування продовжує втрачати сотнями своїх солдатів, не думаючи за колосально велику кількість втрат, наші оборонці купірують підступи, аби ворог не мав жодного шансу потрапити в місто і околиці.

Зокрема російська армія в Україні досягає незначних успіхів лише на тактичному рівні. Окупанти рухаються вперед на відстань 100-200 метрів, проте одночасно Збройні сили України відбивають ці контратаки. Шансів на значні і велики прориви у росіян немає. Таку думку висловив військовий експерт Денис Попович в ефірі одного телеканалу сьогодні, 31 січня.

 “Успіхи загарбників мають тактичний характер. Є певні просування на Авдіївському, Куп’янському напрямку. На жаль, українські війська були змушені залишити Мар’їнку. Однак важливо підкреслити, що Мар’їнку російська армія брала близько двох років. Тобто, тут важливо оцінити все належним чином, як то кажуть, за співвідношенням ціна-якість. Здебільшого російські війська просуваються на тактичному рівні, по 100-200 метрів. Часто їх відтісняють назад, тобто українська армія контратакує”, — зазначив оглядач.

Він вважає, що ситуацію на фронті слід оцінювати більше як позиційну боротьбу.

 “Немає передумов для великих проривів, на що російська армія розраховувала, зокрема під Авдіївкою. Вони хотіли провести бліцкриг і протягом тижня максимум здійснити оточення цього міста. Цього не сталося”, — сказав гість ефіру.

Щодо обстановки в Авдіївці, Попович повідомив, що вдалося усунути прорив військ Росії. Тим часом окупанти продовжують намагатися потрапити в місто.

 “Росіяни намагаються атакувати місто в усіх напрямках. Якщо говорити про інцидент навколо закладу “Царська охота”, де, використовуючи підземні комунікації, росіяни змогли зайти в місто, то цей прорив вдалося купірувати. Ця атака була досить несподіваною”, — зазначив оглядач.

Попович підкреслив, що противник використовує всі можливості для досягнення хоч якогось успіху на даній ділянці фронту.

 “Атаки на Авдіївку відбуваються з різних боків: і з півночі, і з півдня. Вони намагаються прорватися, зайти в місто з боку Авдіївської промзони, яка теж була втрачена, тому що тут ворог також домігся тактичних просувань. Атаки навколо Авдіївки поки що не вщухають. Використовуючи, вочевидь, новорічні свята, противник зумів назбирати резерви, і зараз із новими силами намагається атакувати, тому в Авдіївці становище стабільно складне”, — зауважив гість ефіру.

Експерт наголосив, що ворог, попри великі втрати, всеодно продовжує підпорядковуватись політичному розпорядженню — спробувати оточити місто.

 “Це означає, що росіяни й далі намагатимуться кидати свої війська в бій і, незважаючи на втрати, домагатися виконання цього завдання”, — резюмував Попович.

Загалом, експерти вважають головною метою наступу на даному напрямку мати хоч якусь «перемогу» президента РФ Володимира Путіна напередодні виборів, проте задумані росіянами плани так і не стали реалізовані. Про це в ефірі відомого телеканалу повідомив військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко. За його словами, фактично весь листопад була хвиля наступальних дій по східному фронту.

 “Слід розуміти, яка основна мета була — надати Путіну певну перемогу, з якою б він пішов на вибори. Йому потрібна якась велика перемога, нею мала стати маленька Авдіївка. Але не виходить, не виходить з Куп’янськом, не виходить з іншими напрямками. І тому, я так бачу, що до так званого виборчого процесу в Росії Путін підійде без ось цих перемог. Найімовірніше, йому доведеться висмоктувати перемогу з Мар’їнки або Крохмального, з якихось невеликих сіл, практично повністю знищених”, — висловив думку Коваленко.