Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає, що існуючі ризики екологічної катастрофи в центрі Європи роблять деокупацію Донбасу архітерміновим питанням світової політики.
Крім сірководню, тліючі промислові відходи викидають в атмосферу цілий список важких і рідкоземельних елементів, концентрація яких сьогодні невідома.
У околицях міста Довжанська Луганської області розташовані 45 тліючих відвалів. В результаті цього концентрація сірководню у місті в 45 разів перевищує допустиму норму.
Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон
"Сірководень важчий за повітря, тому його смог висить над джерелом і стелиться низько над поверхнею землі при вітряній погоді. При вдиханні парів підвищеної концентрації сірководень пригнічує дихальний центр, зупиняє транспортування кисню в крові, викликає депресію, психічні розлади, ураження вегетативної нервової системи, — зазначає він. — Крім сірководню, тліючі промислові відходи викидають в атмосферу цілий список важких і рідкоземельних елементів, концентрація яких сьогодні невідома".
За словами Авакова, фахівці МВС провели детальний аналіз екологічних ризиків, таких як загроза радіоактивного зараження в місті Бунге; загроза хімічного забруднення в селищі міського типу Новгородське; загроза забруднення атмосфери сірководнем в місті Довжанськ; загроза потрапляння "мертвої" шахтної води в систему водопостачання в місті Горлівка; загроза просідання ґрунтів в Донецьку.
"Сьогодні ми не маємо достовірної інформації про ситуацію на небезпечних об'єктах і рівні небезпеки природних і техногенних процесів. Можливо, справа зайшла вже настільки далеко, що потрібна невідкладна широкомасштабна міжнародна операція для ліквідації наслідків "господарювання" окупаційної влади на захоплених територіях. Така операція можлива тільки за умови припинення військових дій і в рамках комплексного процесу деокупації Донбасу. А це робить деокупацію архітерміновим питанням світової політики", – написав він.