Підвищення ціни на газ для населення, яке обговорюється з місією МВФ, погоджено на рівні 23,5%. Про це з посиланням на джерела повідомило агентство "Українські новини".
Також, за даними агентства, український уряд і МВФ обговорюють варіант запуску нової програми фінансування stand-by, яка замінить чинну EFF до її завершення.
Зазначається, що заміна програми дозволить уникнути різкого подорожчання газу. Замість цього на порядок денний буде винесено питання про ринок землі.
"Програма буде розрахована на півтора року. В її рамках Україна повинна отримати 4-5 млрд доларів", – зазначає агентство.
Раніше українські ЗМІ повідомляли, що Кабмін нібито згоден на підвищення цін на газ на 23%.
Офіційно ніякі цифри не називалися, результати переговорів не озвучував ні український уряд, ні Міжнародний валютний фонд. Місія МВФ перебуває в Києві з 6 вересня. Візит триватиме до 19 вересня.
При цьому в Національному банку України також зазначали, що в своїх прогнозах виходять з підвищення цін на газ для населення в Україні на 25% 2018 року і на 15% – 2019 року. Втім, прогнози Нацбанку змінюватимуться залежно від рішення уряду:
Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон
Нагадаємо, в Україні "заморозили" ціну на газ для населення до 1 жовтня – Кабмін продовжив спеціальні зобов'язання для "Нафтогазу України" до кінця вересня 2018-го. Якби Кабмін не продовжив постанову про спецзобов'язання "Нафтогазу", в Україні довелося б переглядати ціни на газ через те, що набув би чинності інший документ – постанова від 22 березня 2017 року. Однак в методиці, запропонованій в цій постанові, не враховується вартість закупівель газу з-за кордону – т.зв. "імпортний паритет", введення обліку якого і вимагає МВФ. Формула перегляду ще не готова.
Рішення про те, як саме враховуватиметься імпортний паритет, Україна прийме після завершення консультацій з МВФ, Світовим банком і Європейським Енергоспівтовариством. Раніше в МВФ зазначали, що ціна на газ для населення повинна дорівнювати ціні для імпортерів. Це питання залишається під пильною увагою Фонду і вирішення проблеми посприяє виділенню Україні чергового траншу фіндопомоги.