Якщо проаналізувати ті роки, коли медики фіксували підйом захворюваності на кір (2001, 2005-2006, 2011-2012 роки), то можна помітити певну циклічність. Тож 2016-2017 роки є періодом, коли спеціалісти очікують підвищення рівня захворюваності на кір, якщо ми не будемо проводитися щеплення і створювати так званий "колективний" імунітет.
Про це розповів головний позаштатний дитячий імунолог Києва, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика Федір Лапій, передає Корупція.Інфо.
Це прогнози, які б я хотів, щоб не справдилися. Бо якщо вони здійсняться, буде багато хворих, багато тяжких випадків, можуть бути смертельні випадки як серед дітей, так і дорослих,
– зазначив він.
За його словами, кір, як інфекція, має свої закономірності. Коли у суспільстві недостатній рівень охоплення щеплення – захворюваність на кір підвищується кожні 5-6 років.
Однак, якщо навіть буде високий рівень охоплення щепленнями серед дітей – як в попередні роки так і зараз – можна очікувати, що в основному будуть хворіти люди старше 20 років, які свого часу або не були щеплені взагалі, або були щеплені лише однією дозою вакцини, додає Лапій.