Те, як розгортається ситуація на тимчасово окупованих територіях донецької та Луганської областей яскраво свідчить, що Росія прагне реалізувати сценарій “повзучої анексії”.
Таку думку в ефірі одного з українських телеканалів висловив екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін. Зокрема, він наголосив,що останнім часом спостерігається пришвидшення темпів втілення цього плану в реальність.
“Що Путін зараз робить на Донбасі? Швидкість видачі російських паспортів у рази (вища. – Ред.). Раніше чекали більш ніж місяць. Зараз збирають підприємство і говорять: “Швидко всі отримали російські паспорти”. У Луганську в під’їздах розвішують оголошення: “Якщо ти український громадянин і не зареєстрований на окупованій території, твій статус – іноземний громадянин”, – зазначив дипломат.
Він також звернув увагу на ще одну важливу деталь – окупанти прив’язали видачу паспортів до медичних полісів.
Підсумовуючи він висловив впевненість, що що зазначені території близькому майбутньому можуть стати для терористів предметом торгу.
“Це означає, що окуповані території вони готують і реально здійснюють повзучу анексію. І потім будуть торгуватися: або наш варіант, або воно існує в світі без правил, або ми визнаємо їх незалежність. Путін готується піднімати ставки військово – і на окупованих територіях, і в діалозі з американцями”, – поділився своїми прогнозами Клімкін.
В таких умовах, ще більше тривог породжують переговори лідерів Росії, Франції і Німеччини щодо ситуації на Донбасі без участі Президента України. Однак, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков зазначив, що панікувати не варто.
“Ми точно не повинні з вами розумні очікування мати, що без нас хтось щось обговорює. Це було б дивно. Так само і ми без когось обговорювали. Наприклад, ми створюємо” Кримську платформу “без участі Росії, це абсолютно нормальна міжнародна практика – обговорювати питання, які турбують країну. Важливим є те, що Україна в порядку денному Німеччини і Франції. Я переконаний, що в своєму спілкуванні з господарем Кремля вони говорили в інтересах України “, – сказав Рєзніков.
Разом із тим він наголошує, що Україні важливо брати участь у прийнятті подібних рішень. Самі ж обговорення можуть відбуватися будь-яким шляхом – це не слід розцінювати як порушення міжнародного етикету.
“Не робіть з цього особливої якоїсь проблеми”, – додав Резніков.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.