Італійська сторона дійсно поділилася своїм баченням шляхів припинення війни росії проти України. Відповідні пропозиції нині вивчаються, – зазначив він.
Речник МЗС запевнив, що Україна високо цінує підтримку Італії в рамках Європейського Союзу та на двосторонньому рівні і вітає будь-які міжнародні зусилля, які допоможуть відновити мир на українській землі та в Європі.
Водночас, будь-яке політичне рішення має базуватися на повазі суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, – акцентував Ніколенко.
Італійський уряд розробив “план миру за чотири етапи”, щоб зупинити повномасштабну війну Росії проти України, і передав його на розгляд ООН, а також членам клубу Великої сімки. Про це пише La Repubblica.
18 травня план було представлено в Нью-Йорку міністром закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо під час зустрічі з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем.
Чотири етапи, як передбачає план, відбуватимуться під контролем Міжнародної групи сприяння (GIF): Італія пропонує США, Франції, Німеччини, Туреччини, Китаю, Канаді, Британії, Польщі, Ізраїлю та міжнародним організаціям, зокрема ООН та ЄС, стати її частиною.
Ось ці етапи:
→ припинення вогню та демілітаризація лінії фронту;
→ перспектива швидкого вступу України до ЄС та закріплення на мирній конференції її нейтрального статусу (поза НАТО), але з певними гарантіями безпеки;
→ вироблення угоди між Україною та Росією для “вирішення протиріч” за міжнародно-визнаними кордонами (насамперед це про захоплені РФ Крим та Донбас). Ймовірно, сюди входить повна автономія “спірних” територій та автономне управління безпекою, пише газета. “Але посилання на міжнародно визнані кордони передбачає намір не ставити під сумнів суверенітет Києва над усією національною територією”, – додали там;
→ багатосторонній пакт про мир і безпеку в Європі, який передбачає забезпечення контролю за озброєннями та припинення конфліктів, що зароджуються, та “заходи щодо зміцнення взаємної довіри”. “По суті, це реорганізація міжнародних балансів, починаючи з відносин між ЄС та РФ. Мета полягає у тому, щоб принаймні повернути все до статусу-кво до 24 лютого”, – пише газета.