У прямому ефірі програми “Народ проти” на каналі “Україна 24” нардепи від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко і ОПЗЖ Нестор Шуфрич влаштували тривалу суперечку навколо загиблих українських військових на Донбасі, яких Шуфрич назвав “супутніми втратами”.

Шуфрич: Для військових те, що сьогодні відбувається, у військовому розумінні, це дійсно припинення вогню. Всі загиблі – а у нас, на жаль, гине один військовий раз на п’ять днів – для військових це супутні втрати. Вони вважають, що режим припинення вогню виконаний.

Гончаренко: Що за “супутні втрати”, що за абсурд ?! Там вбивають людей, що це взагалі звучить таке? Страшно. “Супутні втрати” – а що вони супроводжують?

Шуфрич: Стоп!

Гончаренко: Не треба “стоп”!

Шуфрич: Ви злочинці, через вас люди гинуть!

Гончаренко: Як можна сказати про загиблих українських військових “супутні втрати”?! Це представник Держдуми Росії чи Верховної Ради України?!

Шуфрич: Це формулювання військових, в тому числі експертів військових.

Гончаренко: Де українські експерти таке говорять? Що за абсурд?

Шуфрич: Я можу піти, коли такий базар. Я можу речі назвати своїми іменами: Порошенко нас втягнув у багатотисячні втрати!

Гончаренко: А Путін не втягував, війни у нас немає?! Путін війну не починав проти України, війська не вводив, що за абсурд?! Анексований Крим, половина Донбасу, вбито 14 тис. людей. Ходить п’ята колона і розповідає, що це Порошенко, а це “супутні втрати”. Є ж межа якась.

Шуфрич: Така сувора правда цього військового конфлікту, що військові на це дивляться як на своє повсякденне життя. Та вимкніть цей ваш секундомір!

Після цього ведуча Наталія Влащенко відключила мікрофони депутатам, але вони намагалися перекричати один одного і заявляли, що покинуть студію, проте не покинули. Через деякий час мікрофони включили.

Шуфрич почав розповідати про переговори 2014 року, в яких він брав участь, і нібито бойовики були готові скласти зброю, але Петро Порошенко “почав воювати”.

Гончаренко: Для чого нас зібрали, послухати монолог Шуфрича ?! Нехай іде виступає в театрі російської армії, йому там місце. Виступати і розповідати свої історії. Він каже нісенітницю, вся його п’ятоколонська політична сила, яка їде в Москву, ручкається з Путіним, посміхається йому, п’є з ним. І вони нам тут щось розповідають про “супутні втрати” і що війну почав Порошенко. А хто ж ще, Путін взагалі свята людина. А ми тут стоїмо і слухаємо.

Нагадаємо, раніше у прямому ефірі програми “Ток-шоу №1” на телеканалі “Україна 24” влаштували сварку народні депутати Ірина Верещук (“Слуга народу”) і Нестор Шуфрич (ОПЗЖ). Конфлікт виник, коли Шуфрич попросив Верещук “не верещати”.

Шуфрич: Ірино, я прошу вас, я зараз знову буду згадувати незручне для вас слово. Не перебивайте! Не верещіть, я прошу вас, я знаю, що у вас дуже красиве прізвище. Але не треба верещати, коли я говорю.

Верещук: Шуфрич, поводьтеся коректно. Просто візьміть себе в руки і не істеріть. У нас або є дискусія, або її немає. Я вас прошу, спокійно. Мені здається, я ваше прізвище ніколи не обігрую.