Національна безпілотна бойова літальна система (MIUS) отримала назву Kızılelma (“червоне яблуко”), сказав технічний директор Сельчук Байрактар.
MUIS буде оснащений реактивним двигуном і, як очікується, зможе злітати та приземлятися на флагманський десантний корабель Туреччини TCG Anadolu (будується), який має стати першою у світі подібною авіаматкою для дронів, – йдеться в повідомленні.
Bayraktar TB2 – це ударний оперативно-тактичний безпілотний літальний апарат (БПЛА), який розробляється на території Туреччини. Здатний розганятися до 200 км за годину та підніматися на висоту понад 8 км. “Байрактар” скидає авіабомби та керовані протитанкові ракети. При цьому дрон може протягом доби перебувати в польоті.
Свою назву безпілотник отримав на честь засновника компанії Baykar (яка займається виготовленням розвідувально-ударних дронів) – Оздеміра Байрактара. В перекладі з турецької назву можна перекласти як “прапороносець”.
Україна підписала угоду про купівлю Bayraktar TB2 у Туреччини на початку 2019 року. А вже навесні 2021 року БПЛА здійснили свої перші польоти над східними територіями нашої країни. Вперше в бойових діях дрон “Байрактар” використали під час обстрілу окупантами села Гранітне, що на Донеччині. Тоді росіянам не вдалося навіть засікти безпілотник, щоб його знищити.
Україна має обидві версії “Байрактар”: дрони, які працюють на 150 км, і ті безпілотники, які мають радіус дії 300 км. Також БПЛА “Bayraktar TB2” відрізняються високоточною системою оптичного наведення на ціль. Вони оснащуються інфрачервоною та електронно-оптичною камерою, лазерним дальноміром.
Розвідувально-ударні дрони Bayraktar TB2 можуть знищувати все: наприклад, різноманітні зенітно-ракетні комплекси типу “Град” або “Бук”, також танки, цілі колони техніки. Навіть за допомогою більш старої версії (яка має радіус дії 150 км) можна вести постійне чергування в повітрі і швидко висуватися для пуску ракети тоді, коли була виявлена ціль.