Фракція “Батьківщина” відкликала свою кандидатуру на посаду заступника голови Верховної Ради і йде в опозицію.
Про це на підготовчій групі заявив новообраний нардеп від “Батьківщини” Андрій Кожем’якін.
“Вчора наша політична сила, яка сьогодні вже знаходиться де-факто (де-юре буде після засідання фракції) в опозиції, заявила, що ми подаємо кандидатуру на посаду віце-спікера.
Після консультацій з нашими колегами, які сьогодні знаходяться в опозиції, ми прийняли рішення відкликати це подання. І цей лист ми направимо електронною поштою, як це повинно бути”, – заявив представник партії екс-прем’єрки Юлії Тимошенко.
“Всі інші питання ми готові обговорювати”, – додав Кожем’якін.
“Дійсно, лист надійшов від партії “Батьківщина”. Я передаю його до відома апарату. Дану кандидатуру, а саме – Кондратюк Олену Констянтинівну ми знімаємо з розгляду на посаду заступника голови Верховної Ради”, – відреагував голова партії “Слуга народу”, ймовірний спікер Дмитро Разумков.
Як відомо, раніше від посади віце-спікера відмовилася партія “Голос”.
Про це заступник голови партії Ярослав Юрчишин повідомив журналістам, передає “Інтерфакс-Україна”.
“Так, це відповідає дійсності”, — сказав він.
Відмову партії від посади Юрчишин пояснив тим, що вона є “здебільшого церемоніальною”.
“Нас у цьому випадку не цікавить політична посада — нас цікавлять професійні посади”, – сказав він.
Додав, якби “Голосу” пропонували посади першого віце-спікера Ради, яка має не лише політичні, а й керівні функції, то “за таку посаду можна було б поборотися. Гідні кандидатури в нас є”.
Керівник партії “Слуга народу” Дмитро Разумков зазначив, що майбутній нардеп Руслан Стефанчук може одночасно обіймати дві посади — представника президента в Раді та, власне, віце-спікера.
“Одне іншому не протирічить. Він може бути і першим віце-спікером, і представником президента у Верховній Раді”, – сказав Разумков.
Однак, він заявив, що дане рішення приймають народні депутати, які мають проголосувати за ту чи іншу кандидатуру.
Як відомо, у Верховній Раді 9-го скликання працюватимуть 424 нардепи. Їх українці обирали на позачергових виборах 21 липня. До парламенту пройшли “Слуга народу” – 254, “Опозиційна платформа – За життя” – 43, “Батьківщина” – 26, “Європейська солідарність” – 25, “Голос” – 20, інші партії – 10, самовисуванці – 46.