Заступник глави Адміністрації президента Руслан Рябошапка переконаний у правильності та обґрунтованості юридичної позиції щодо розпуску Верховної Ради та призначення позачергових парламентських виборів.
Про це він повідомив в ефірі одного з українських телеканалів.
«Ми повністю переконані в тому, що юридична позиція наша правильна, обґрунтована, і вона ґрунтується на Конституції України. Прогнозувати, яке буде рішення, не хотів би, тому що це може бути сприйнято як тиск на Конституційний суд», – сказав Рябошапка.
Він висловив сподівання, що Конституційний суд найближчим часом винесе справедливе рішення у справі щодо розгляду відповідного указу президента.
«Я сподіваюсь, що ми скоро побачимо, яке буде рішення, і воно буде справедливим і таким, що ґрунтується на Конституції… Сам указ містить норми, які стали підставою для розпуску парламенту, є посилання на ті норми Конституції, які стосуються наявності чи відсутності коаліції у Верховній Раді. Позиція глави держави полягає в тому, що, починаючи з певного моменту, коаліції у Верховній Раді не було, після того, як з коаліції вийшли три політичні сили, і сама коаліція фактично зникла, і чисельний склад тих двох фракцій був значно меншим, ніж 226 народних депутатів», – зауважив чиновник.
Відзначимо, що президент вирішив зібрати групу експертів для оцінки результатів судової реформи та вирішення проблем функціонування судової гілки влади.
«Ми стурбовані ситуацією, яка складається останнім часом у зв’язку з проголошенням різними судовими інстанціями (зокрема, «реформованими») судових рішень, які, на думку юристів, не ґрунтуються на вимогах Конституції України і закону», — сказано в заяві Рябошапки, розміщеному на сайті президента України в п’ятницю.
За його словами, наявність низки подібних судових рішень є «очевидним свідченням провалу судової реформи», яка проходила під контролем адміністрації п’ятого президента України Петра Порошенка.
«У зв’язку з цим президент України Володимир Зеленський прийняв рішення створити експертну групу для оцінки результатів проведеної судової реформи» і підготовки законодавчих і практичних кроків для невідкладного вирішення проблем функціонування судової гілки влади», — заявив Рябошапка.
Додамо, Конституційний суд України (КСУ) продовжить розгляд справи про конституційність указу президента України Володимира Зеленського про розпуск парламенту 18 червня 2019 року.