Очільник Ради безпеки і оборони Олексій Данілов вперше прокоментував гучний скандал, який спалахнув навколо обміну полоненими, а також поділився приємними новинами. Він наголосив, що офіційний Київ має намір повернути майже 200 полонених у рамках наступного обміну з ОРДЛО.
Глава РНБО підкреслив, що списки на обмін наявні, і їх постійно узгоджують. Окрім того, наявна окрема група, яка активно займається цією проблемою.
“У нас є велике бажання забрати наших полонених додому. Це майже 200 осіб”, — заявив чиновник.
Також секретар РНБО нарешті відреагував на скандал з внесенням до списку осіб, які співпрацювали з проросійськими силами та безжалісно знущалися над утримуваними громадянами України.
“Це складне питання, до якого я б обережно ставився. Сьогодні у нас є складні процеси, коли людина щось говорить, а потім воно не зовсім підтверджується… Люди, які катували і вбивали, вони не мають права на амністію. Ми не можемо вбивць амністувати. Нам цього ніхто ніколи не пробачить”, — заявив глава РНБО.
Варто нагадати, що нещодавно український журналіст та колишній бранець Станіслав Асєєв зізнався, що бойовики обдурили президента країни Володимира Зеленського та навіть СБУ. Журналіст стверджує, що звільнений із полону Євген Бражніков знущався з українських в’язнів у донецькій спецв’язниці “Ізоляція”.
Водночас додамо, що українська сторона в Мінську вже передала список для майбутнього взаємного звільнення утримуваних осіб. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю турецькому телевізійному каналу «ТРТ».
«Ми передали в Мінську список з понад 200 осіб. Це дуже важливо. Ми дізналися імена цих людей, де вони перебувають. Ми не знаємо, коли та з яких регіонів ми повернемо цих людей, але ми, безумовно, прагнемо цього», – сказав Глава держави.
Президент зазначив, що деякі люди, яких Україна хоче обміняти, могли вже померти.
«Деяких катували, ми не знаємо, хто там є. Але, на жаль, знаємо, що зможемо повернути лише тіла деяких з цих людей. У Мінській групі є люди, які працюють над усіма цими питаннями», – сказав він.
Крім того, за словами Президента, триває обговорення з Росією питання прав кримських татар, які перебувають на території окупованого Криму.
Глава держави зауважив, що необхідно використовувати всі дипломатичні засоби для припинення війни та повернення людей.
Водночас, за його словами, найскладнішим у переговорах залишається питання Криму, але без нього говорити про територіальну цілісність України неможливо.
«Коли я брав участь у Нормандській зустрічі, я порушував це питання, але всі говорили про Донбас, про те, як зупинити війну на Донбасі. Криму там не було, в жодній домовленості не було. Крим для нас – стратегічне питання. Ми не можемо говорити про територіальну цілісність України, не обговорюючи питання Криму», – розповів Президент.