Російські окупанти не можуть витіснити українські війська з-під Антонівського мосту на лівому березі Херсонської області. 

 
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни. 

Аналітики посилаються на “виття” російських “воєнкорів”, які стверджують, що безуспішні бої з нібито 70 українськими військовими Росія веде вже кілька тижнів.  

Росіяни скаржилися, що через вогонь української артилерії та дистанційно встановлені міни росіяни зазнали значних втрат серед особового складу та бронетехніки.  

“Російське військове командування сліпо наказало російським військам відвоювати територію під прольотом Антонівського мосту на східному березі, що призвело до значних втрат серед російського особового складу і бронетехніки через обстріли з боку української артилерії і дистанційно встановлених мін”, – зазначили експерти.   

Нагадується, що після скарг “воєнкорів” щодо прольоту Антонівського мосту росіяни завдали удару “Іскандером”, однак ступінь шкоди наразі для аналітиків неясна: деякі “воєнкори” стверджували, що в результаті удару було пошкоджено проліт моста, чого нібито достатньо, щоби ЗСУ не могли використовувати його як прикриття, в той час як інші скаржилися, що удар пошкодив міст лише частково і що російська піхота відновила спроби очистити українські позиції в інших місцях в цьому районі. 

Водночас військовий експерт Андрій Крамаров у розмові з одним із українських ЗМІ розповів про важливість форсування Дніпра українськими військовими в Херсонській області. 

“Після підриву Каховської ГЕС окупанти з лівобережжя Херсонщини відсунули свої плацдарми. Частина тієї місцевості опинилася під водою, і навіть тепер, коли вода зійшла, територія стала своєрідною сірою зоною. Раніше в тому місці Дніпра була дуже сильна течія, що створювало певні труднощі для його форсування. Зараз річка сильно розлилася, але з’явилася можливість переплисти на катерах і човнах, відповідно, і перекинути якусь військову силу, і навіть, можливо, з технікою”, — каже Крамаров. 

Після підриву Каховської дамби російські війська перекинули значну частину своїх сил у бік Запоріжжя для посилення формувань, які намагаються втримати свої позиції під час наступу ЗСУ. Ще частину сил одразу вивели до Криму. Тож для України звільнення території на лівому березі є дуже перспективним, але лише в тому разі, якщо вдасться налагодити туди постачання військової сили, підкреслює військовий експерт. 

“Для нас плацдарм лівобережжя Херсонської області є дуже вигідним, якщо українські військові справді зможуть на ньому закріпитися і налагодити ефективне та швидке перекидання бойової сили, зокрема з технікою. Це може дати перевагу ЗСУ в можливості заходу формувань у тил російської армії”, — вважає Крамаров. 

Також варто зазначити, що цілком ймовірно росіяни готуються до втечі із лівобережної Херсонщини до окупованого Криму, де облаштовують щільні лінії оборони. Таку думку висловив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.За його словами, наразі у Криму перебуває до 20-25 БТГр російських військ, і цього недостатньо навіть для того, щоб заповнити трапецію Армянськ-Медведівка-Джанкой-Красноперекопськ хоча б на 50%. 

“Той контингент російських військ, який зараз розміщується у Криму, не здатний заповнити і тримати оборону на цих численних лініях”, – заявив він. Тим часом, загальна кількість угруповання у Херсонській, Запорізькій і трохи Донецькій областях – 150 тисяч. 

“Це функціонал приблизно 180 БТГр, здатних тримати оборону у межах 1-2 км фронту на 1 БТГр… Це все наводить на думку про те, що концентрація російських підрозділів у паралелограмі здійснюється для подальшої їхньої евакуації на півострів. І якщо уявити собі збільшення контингенту російських військ у Криму нехай навіть не на 180 БТГр, а на 100, то зовні, заповнення всіх ліній набуває сенсу”, – розповів експерт. 

Він додав, що такі дії росіян свідчать про те, що ніякого оптимізму щодо збереження контролю над лівобережною Херсонською областю і частиною Запорізької вони не відчувають.