Якщо Україна не зможе добитися деокупацію Криму політичним шляхом, можливо, їй під прикриттям НАТО доведеться воювати за півострів.
Про це в ефірі "Крим Реалії"заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров.
"За 5 років вдалося багато зробити. Насамперед з'явилася армія. Взяли курс на євроінтеграцію і на вступ до НАТО. Якщо того, що роблять на дипломатичному, політичному рівні, не вистачатиме Україні, то під прикриттям НАТО, можливо, ще й доведеться воювати за свою землю. Я раніше про це намагався не говорити, але останнім часом став говорити про це, як про цілком реальний варіант", – підкреслив Умеров.
Окрім того, за словами Умерова, поїздка Путіна із нагоди п'ятиріччя анексії півострова, це ніщо інше, як спроба вкотре принизити кримських татар.
Він нагадав, що в усьому світі підтримують Україну, санкції та інші методи тиску на РФ тривають і їх постійно посилюють, Росія ж зі свого боку вдає, що їй "усе байдуже" і продовжує репресії проти патріотів України.
"Триває мілітаризація півострова і заселення території Криму "новим населенням". Арешти, облави, адміністративні та кримінальні справи, знищення культурної спадщини та освіти рідними мовами значною мірою спрямовані проти кримських татар… Уся окупаційна адміністративна система готується вкотре "зламати" наш народ… У Крим їде і сам Путін, святкувати п'ятиріччя анексії, щоб знову принизити корінний кримськотатарський народ, назвавши Крим сакральною російською землею", – написав Умеров.
За його словами, це відбуватиметься за участю муфтія Криму та інших "поплічників" окупантів.
"Я впевнений, моєму народу вистачить мудрості і стійкості не брати участі у "святах на нашій крові", адже анексія та окупація тривають, кількість політв'язнів і дітей без батьків збільшується", – додав один із лідерів кримських татар.
Також додамо, що окуповані Крим та Донбас не стануть перешкодою для членства України в НАТО – таке вже було. Однак рішення повинні підтримати усі члени альсянсу.
Деякі союзники вважають це перешкодою, тому виникає політичне питання, розповів колишній помічник міністра оборони США Майкл Карпентер.
"З практичної точки зору, немає жодних правових завад для того, щоби з наявним територіальним конфліктом приєднатися до НАТО", – зауважив він.
Такий прецедент уже був – Західна Німеччина мала територіальний конфлікт зі Східною Німеччиною і стала членом Альянсу.