Знищення Сєверодонецького заводу «Азот» може обернутись для України екологічною катастрофою масштабу Хіросіми і Нагасакі, – передає Корупція Інфо

Популярне: Говорити вміють ВСІ: Порошенко ТАКЕ сказав про угоду ЄС! Тепер життя КОЖНОГО українця зміниться! Впасти можна!

 

Про це заявив народній депутат Сергій Шахов

Нагадаємо, майже чотири місяці простою на сіверськодонецькому заводі «Азот» – найбільшому вітчизняному виробництві мінеральних добрив запустили ланцюгову реакцію. Постраждали не тільки співробітники заводу, які місяцями не отримують зарплату, і на цей момент борг перед ними досяг 160 млн. грн, а й сотні підприємств.

«Якщо олігархи продовжать знищувати сєверодонецький «Азот», ситуація може вилитися не тільки в масове безробіття прифронтового регіону, а й в екологічну катастрофу масштабів Хіросіми і Нагасакі. Люди там вже почали голодувати», – зазначив він.

Також Шахов уточнив, скільки переселенців проживає в місті.

«Зараз близько 50 тисяч переселенців проживають в Сєвєродонецьку. Всього з «Азоту» вигнали і не платять зарплати понад 4 тисячям людей. І це при тому, що у них є соціальні договори з акціонерами, які підписував фонд державного майна», – підкреслив нардеп.

За його словами, обіцянки влади про вирішення проблем «Азоту» є «порожнім звуком».

«Влада пообіцяла, що видасть працівникам «Азоту»зарплату, і з липня запустить завод. Але я думаю, що це профанація і порожні обіцянки», – сказав він.
У той же час Шахов вказав на можливий сценарій вирішення цієї проблеми.

«Однак Верховна Рада в своїй більшості зайнята підготовкою до чергових виборів, замість ефективного вирішення проблем пересічних українців. То чи не краще нам розпустити і перезавантажити державний орган, який перестав справлятися зі своїми обов’язками?», – зазначив він.

Як раніше писала Politeka, за словами народного депутата від групи «Воля народу» Сергія Шахова, на заводі «Азот» відсутній спецодяг й засоби індивідуального захисту. Більш того, там не дотримуються санітарних норм.