Бойові дії на привеликий жаль вже дійшли до меж міста Часів Яр у Донецькій області. У місті залишається майже 700 осіб.
Цю інформацію передає одне з українських видань з посиланням на слова начальника міської військової адміністрації Часів Яр, Сергія Чауса, в ефірі національного телемарафону.
«У Часовому Ярі та у всій Часовоярській громаді залишається 682 особи… Це звичайні люди, мешканці громади, які залишилися, не дивлячись на військові дії, які безпосередньо фактично вже йдуть на кордоні нашого міста», — сказав він.
За даними начальника міської військової адміністрації Сергія Чауса, у Часовому Яру переважно тільки залишилися люди похилого віку.
За словами Чауса, евакуація місцевих мешканців розпочалася ще на початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року і триває до цих пір. Однак останнім часом темпи евакуації сповільнилися майже до мінімуму. Наприклад, за останній тиждень з Часового Яру зовсім ніхто не виїхав.
Також російські війська продовжують серйозний комбінований наступ у напрямку міста Часів Яр на Донеччині. Ворожі сили намагаються змусити українських військових до ближнього бою.
Про це заявив військовий експерт Сергій Грабський в ефірі однієї з радіостанцій.
«Флангові атаки для того, щоб перетворити наше угруповання в напівоточене — оперативний мішок, як вони кажуть. Але при цьому вони не зменшують тиску з фронту для того, щоб наші підрозділи не мали змогу відійти», — зазначив Грабський.
Окупанти намагаються «захопити на крючок» українських військових, спробуючи змусити їх увійти в ближній бій з метою подальшого оточення, пояснює експерт. За його словами, це стандартна тактика, яка зараз перетворюється на спробу противника прорватися на півночі через Богданівку і на півдні через Іванівське.
Крім того, зауважує Грабський, Росія прикладає значні зусилля для концентрації сил на дорозі, що з’єднує Часів Яр з Костянтинівкою.
«РФ розуміє, що ця траса для нас важлива, і розуміє, що по ній легше здійснювати приміщення сил та засобів. Разом з тим ми так само усвідомлюємо, наскільки важливою є ця траса, і впевнено тримаємо там оборону», — додає Грабський.
Крім того, він робить припущення, що намагання тиску на місто не припиняться навіть після 9-го травня.
Варто зазначити, що заступник командира батальйону 5-ї окремої штурмової бригади ЗСУ Михайло Онуфер прокоментував загрозу просування російських окупантів у районі Часового Яру Донецької області.
Після захоплення Бахмута росіяни взяли тут невелику перерву на перегрупування і ротацію, а зараз намагаються просунутися далі, розповів він в інтерв’ю Українській правді.
«Вони як діють: чіпляються за крайні будинки і швидко напихають туди людей. Потім їх «розбирає» артилерія, вони гинуть, але все одно розпорошуються за напрямком. Так вони затягнулися в Іванівське. Але воно не перебуває під їхнім контролем, шматок контролюють Сили оборони», — пояснив український офіцер.
Водночас він попередив про те, що в разі захоплення Часового Яру ворог отримає можливість діяти з панівної висоти.
«Підтягне ближче свої зенітні комплекси, зможе замаскувати техніку між будинків, там же висотна забудова, а ми навпаки будемо змушені відтягнути свої вогневі засоби. Часів Яр стане для них вихідним рубежем для наступу на Костянтинівку <…> І нам буде дуже важко закріпитися в селах, тому що тут немає капітальних споруд, немає «Азовсталі», заводів, де можна довго тримати оборону», — додав Онуфер.