Український ракетний щит стане набагато міцнішим. Такий попередній висновок можна зробити за підсумками найбільш важливого етапу державних випробувань нової системи озброєнь «Вільха», яка створена вітчизняними підприємствами за державним оборонним замовленням в інтересах Збройних Сил України
Цьогоріч Україна почне серійне виробництво реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) "Вільха".
Це модернізована версія "Смерча" періоду СРСР. Цей ракетний комплекс оснащений системою самонаведення і вражає ціль на відстані 120 км. Про це повідомив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.
"Вільха" вважається одним із зразків високоточної зброї, яку розробили у досить короткі терміни. Високоточна вона тому, що здатна вражати цілі з гарантованою точністю вище 50%.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
"Думаю, що вже цьогоріч ми отримаємо певну кількість модернізованих систем "Смерч" із можливостями, які забезпечує нова розробка", – пояснює експерт.
Порівняно із радянським "Смерчем", українська "Вільха" отримає автоматизовані системи управління і нові високоточні снаряди.
"Тепер кожна ракета має свою мету і на дальності 70 км може знищувати цілі не за площею, як старий "Смерч", а точковим попаданням. Друга ключова відмінність – автоматизована система, що дозволяє призначити кожній ракеті свою мету".
Згурець наголосив, що також "Вільха" отримає високоточну реактивну систему залпового вогню.
"У передній частині ракети розташовані 92 маленьких двигуни, які коректують політ ракети.
"Вільха" – це новий зразок озброєння", – зазначив експерт.
Додамо, що за словами, Генерального директора державного концерну «Укроборонпром» Павла Букіна цей проект є беззаперечним доказом високого наукового, конструкторського та промислового рівня, якій сконцентровано у вітчизняній галузі.
«Набутий досвід взаємодії, кооперації різних підприємств і досягнутий результат є важливими для концерну і як практичне підтвердження вірності ідеї щодо об’єднання підприємств у профільні кластери. ДержККБ «Луч» якраз і продемонструвало ефект синергії, вдало поєднавши сильні сторони усіх вітчизняних учасників, що брали участь у розробці і виготовленні нової системи озброєнь. Хоча проблем на цьому шляху дійсно було немало», – наголосив гендиректор «Укроборонпрому».