Сьогодні президент Франції може відвідати столицю України.

Сьогодні, 15 червня, Київ може відвідати президент Франції Еммануель Макрон.

Раніше повідомлялося, що під час візиту в Київ Макрон може оголосити про додаткову військову допомогу Україні, зокрема нові поставки самохідних гаубиць Caesar, які ВСУ вже успішно використовують на фронті.

На тлі воєнного стану в Україні та вторгнення Росії більшість візитів іноземних лідерів до української столиці тримають потай аж до моменту їхньої зустрічі з президентом Володимиром Зеленським та іншими українськими чиновниками.

Остаточної ясності поки що немає і щодо візиту Макрона. Раніше німецький таблоїд Bild повідомляв, що президент Франції відвідає Київ 16 червня одночасно з канцлером Німеччини Олафом Шольцом та прем’єр-міністром Італії Маріо Драгі.

Пізніше з’явилася інформація, що Макрон може приїхати до Києва 15 червня, хоча офіційно у посольстві Франції Україні її не підтверджують.

Додамо, раніше зазначалося, що Макрон збирається до Румунії та Молдови, а згодом можливо в Україну.

Президент Франції Еммануель Макрон у вівторок 14 червня перебуватиме в Румунії, а наступного дня його очікують в Молдові на тлі повідомлень, що згодом цього місяця він можливо поїде в Україну разом з канцлером Німеччини Олафом Шольцем та прем’єр-міністром Італії Маріо Драґі.

В Румунії Макрон відвідає очолювану Францією групу військ НАТО, розташовану там у березні у відповідь на російське вторгнення в Україні.

Щодо його можливої поїздки до Києва служба французького президента повідомила минулого тижня, що візит відбудеться «тоді, коли він буде найбільш корисним для українського президента Володимира Зеленського».

Нагадаємо, що Президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц і прем’єр Італії Маріо Драгі відвідають Україну у четвер, 16 червня.

Про це пише італійська газета  La Stampa.

Спільний візит лідерів трьох країн Євросоюзу відбудеться перед самітами G7 і НАТО. Як передає ЗМІ, таким чином вони мають намір позначити підтримку трьох найбільших країн ЄС українському президенту Володимиру Зеленському.

Як відомо, жоден з трьох лідерів не був у Києві після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому. Водночас Україну з 24 лютого вже встигли відвідати низка світових лідерів, в тому числі з США і Канади.