Глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія прогнозує, що Верховна Рада зможе прийняти в другому читанні законопроект № 3613 про народовладдя через референдум в цілому вже в лютому 2021 року.
Про це з посиланням на главу фракції “Слуга народу” Давида Арахамія повідомляє “Страна” в п’ятницю, 25 грудня.
“Законопроект про референдум ми хотіли проголосувати в грудні, але оскільки там 2 000 поправок, то потрібно провести роботу з їх авторами, щоб вони їх або відкликали, або не дуже наполягали на їх розгляді, тобто не блокували прийняття закону. Тому що по готовності його можна було проголосувати в грудні. Думаю, що ми його приймемо в лютому “, – сказав Арахамія.
Він додав, що після цього закону будуть ще ініціативи про електронний референдум, про локальні референдуми, а також весь пакет законопроектів про народовладдя.
Також Арахамія вважає, що Раді необхідно до кінця 2021 року напрацювати модель електронного голосування, принаймні на місцевому рівні.
“Хотілося б дістатися до кінця року до прообразу хоча б на місцевому рівні електронного голосування, щоб, можливо, за допомогою якогось різновиду додатки за прикладом “Дія” все-таки прийти до якоїсь моделі. Тому що це теж наша програмна обіцянка – перейти в диджиталізований процес “, – додав глава фракції” Слуга народу “.
Відзначимо, що документ передбачає чотири основних складових питання, який може бути винесений на референдум: внесення змін до Конституції, зокрема щодо виборів і референдуму; питання загальнодержавного значення; питання зміни території України; питання припинення дії законів або їх положень.
При цьому робоча група передбачила “чотири запобіжники” щодо махінацій в питаннях зміни території України: не можна винести на референдум питання, що суперечать Конституції та нормам міжнародного права; питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету або територіальної цілісності України, створення загроз національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі.
Також не можна винести на референдум питання податків, бюджету та амністії; питання, віднесені до компетенції органів правопорядку (призначення винних, винесення вироків).