Фракція «Слуга Народу» вважає, що нинішній порядок денний Верховної Ради, розміщений на офіційному сайті парламенту є нелегітимним, оскільки спікер ВР так і не зібрав Погоджувальну раду для його ухвалення, про це повідомляє речниця партії “Слуга народу” Юлія Палійчук.

Наша фракція вважає, що заява голови ВР про необхідність трьох днів для технічної підготовки засідання Погоджувальної ради, є просто затягуванням часу.

За нелегітимним порядком денним ми не будемо проводити засідання, тому наша фракція запропонувала інший варіант, який не вимагає попереднього затвердження. Він складається із питань, які не потребують внесення в порядок денний. Це постанови, пов’язані з перейменуванням населених пунктів, проведенням виборів, зміни меж населених пунктів, різноманітні ратифікації тощо.

Ці питання також є важливі, оскільки громади на місцях чекають на ці рішення парламенту вже досить довго.

Також сьогодні буде розглянуто питання про те, хто завтра вестиме засідання, під час якого буде розглядатися питання про відкликання Дмитра Разумкова з посади голови ВР. Ми пропонуємо, щоб це був депутат нашої фракції Данило Гетманцев.

Очікуємо, що сьогодні опозиція намагатиметься блокувати нашу роботу й не полишить спроб відкликати головуючого на засіданні Ради. Усі ці питання ми будемо розглядати виключно в межах регламенту ВР.

У свою чергу голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія в кулуарах у середу заявив про те, що Порядок денний Верховної Ради є нелегітимним, оскільки спікер Дмитро Разумков не зібрав погоджувальну раду.

“Ми вчора відсторонили спікера за грубе порушення регламенту. Тому що не було затверджено порядку денного на погоджувальній сесії. І потім почалось фактично те, що ми вважаємо нелегітимним порядком денним.

Сьогодні продовжується ця вистава. Попри те, що ми закликали пана голову скликати погоджувальну раду, ніхто її не скликав. Як нас інформує оточення, скликати її ніхто не збирається”, – заявив депутат.

Зі слів Арахамії, розраховували що буде “консенсусом досягнутий якийсь порядок денний, який винесуть до зали”.

“На жаль, враховуючи те, що голова не скликає таке засідання, ми вимушені сьогодні жити за кризовим порядком денним – закони не можемо розглядати. Вимушені брати постанови про перейменування, деякі міжнародні. Набрали все, що можемо, щоб Верховна Рада не простоювала.

І будемо чекати завтрашнього дня, коли ми врешті-решт звільнимо голову. Прийде новий голова і тоді затвердить порядок денний”, – сказав “слуга”.

“Вірогідніше за все у четвер після зняття буде ввечері фракція. А потім у п’ятницю буде відповідне голосування (за нового спікера. – Gazeta.ua)”, – заявив Арахамія і сказав про “шорт-лист” кандидатів, в якому є голова партії “СН” Олександр Корнієнко і перший віцеспікер Руслан Стефанчук.

Тим часом у сесійні залі зранку зареєструвалися 235 депутатів. Засідання веде Стефанчук.