Петро Порошенко не може змиритися з тим, що його протеже програв вибори мера у Львові, тому команда екс-президента намагається узурпувати владу у місті, поки Андрій Садовий офіційно не стане мером міста.
Так, депутати трьох з п’яти фракцій Львівської міськради провели перше засідання у вівторок, 24 листопада. У мінімально необхідному для кворуму складі депутати обрали президію, яка буде керувати сесіями міської ради та складати порядок денний сесії до офіційного обрання мера Львова. Сесія за головуванням президії може без мера призначати членів виконкому, заступників міського голови та приймати рішення.
Засідання сесії зранку 24 листопада ініціювали депутати з фракції «ЄС». Разом з ними у сесійній залі ратуші зібрались фракції «Варти» та «Свободи», загалом 34 депутати з 64-х. Фракції «Самопомочі» та «Голосу» заявили, що не братимуть участі у цьому засіданні, назвавши його недемократичним. Оскільки результатів виборів міського голови Львова ще офіційно не оголошені, головував на сесії керівник міської ТВК Ігор Сліпецький.
Депутати зібрались у сесійній залі Ратуші, де ще не завершений ремонт і не встановлена система для електронного голосування. Представники трьох фракцій склали присягу, заспівали гімн, після чого руками проголосували за створення тимчасової президії, яка буде керувати сесіями ЛМР і складати порядок денний до обрання міського голови. До складу президії включили Петра Адамика («ЄС»), Юрія Мартинюка («Варта») та Любомира Мельничук («Свобода»), а також Роман Федишин з «Самопомочі» і Віталія Троця з «Голосу», які не прийшли і не склали присяги, дотримуючись напередодні заявленого наміру бойкотувати нелегітимне засідання.
Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко назвав сьогоднішнє засідання сесії ЛМР переворотом.
«Таке у цивілізованому суспільстві називають переворотом. Голова ТВК привів до присяги депутатів, не привівши до присяги міського голову. Таке відбувається вперше. І тим самим голова ТВК усунув обраного міського голову від повноважень. Отож, ми маємо тепер обраного міського голову Андрія Садового. І приведених депутатів, які утворили президію, яка фактично може перебрати на себе повноваження міського голови», – написав Москаленко у Facebook.
На скандальне засідання міськради уже відреагував і Андрій Садовий.
Він підкреслив, що нині, коли депутати складали присягу, сесійна зала ще навіть не була готова. Адже її готуватимуть лише до 3 грудня, коли спершу й мала бути присяга нової міськради.
Оце забігли, проголосували самі за себе. Щоб ви розуміли, депутатам з інших фракцій ніхто не дзвонив, не запрошував. Комісія фактично працює в інтересах одного бізнес-формування КК: Козловського – Кривецького. Цікавий період життя нашого міста, – підкреслив Андрій Садовий.
Він також висловив сподівання, що виборча комісія продовжить роботу з публікування результатів виборів, аби можна було нормально продовжувати роботу в місті.
“Фактично, від сьогоднішнього дня є незрозумілою ситуацію з повноваженнями. Адже від сьогоднішнього дня сесія, яка відбулася, припиняє повноваження чинного міського голови. Нової сесії ще немає. Зараз наші правники це все будуть вивчати”, – розповів Садовий, який фактично кілька днів не буде мером – до оголошення остаточних результатів виборів і складання нової присяги.
Політик підкреслив, що такий казус трапився вперше в історії міста Львова. Мовляв, імовірно ініціатори цього просто хотіли показати, “хто в хаті господар”, чим фактично нівелювали вибір громади.
Це просто глупо. Я маю повагу до здорового глузду й хочу запевнити львів’ян, що буду працювати виключно в межах закону, поважати його. Усі люди, які його порушують, понесуть покарання, – запевнив кандидат у мери Львова.
“Представникам клану Козловського/Кривецького було важливо показати, що вони можуть впливати на більшість. Припускаю, що частина депутатів була просто дезорієнтована «юристами К&К», які підготували скандальне нічне рішення ТВК. Прозріння буде приходити доволі швидко. Не думаю, що люди з почуттям хоч якоїсь гідності готові будуть терпіти такі приниження надалі.
«Урочиста сесія» без капелана, без державного прапора, без почесних громадян і колишніх міських голів Львова, без участі майже половини новообраних депутатів, навстоячки і поспіхом, ніби робили щось, за що дуже соромно.
Каденція буде непростою. Але ніхто й не обіцяв, що буде просто”, – написав Садовий пізніше у Фейсбук.
“«ГКЧП» по-львівськи.
Львів принизили. Це огидно.
У неділю понад 60% львів’ян обрали міським головою Андрія Садового.
Депутати, які підтримували його опонента, тієї ж ночі вирішили перебрати владу у свої руки. Нагадує Синедріон і їх блюзнірські рішення.
Сьогодні цей план почали здійснювати. Зібрались у залі Ратуші, але діють методами радянського «ГКЧП» – ізолюються від керівника і діють нібито по закону.
До речі, хто пам’ятає історію, то «ГКЧП» також діяв «законно». Їх дії були конвульсивними, таким чином вони рятували те, що врятувати було неможливо, і за кілька днів розсипалось. Львів обрав Садового! Керувати містом без нього силами фракцій кандидата, що програв, – це цинізм, зневага мешканців та демократичних європейських цивілізованих засад.
Перетворити Львів на посміховисько і клондайк недомафії можуть тільки люди, які глибоко його ненавидять.
Символічним стало те, що вперше за 10 років з часу запровадження інституту капеланства в мерії засідання сесії відбулось без молитви та слова капелана”, – коментує директор департаменту “Адміністрація міського голови” Львівської міської ради Євген Бойко.