Міністерство закордонних справ Росії звинуватило уряд Ізраїлю в підтримці «неонацистського режиму» України.

Про це відомство написало у Twitter.

«Звернули увагу на антиісторичні заяви глави МЗС Ізраїлю Яїра Лапіда, які багато в чому пояснюють курс нинішнього уряду Ізраїлю на підтримку неонацистського режиму в Києві», – йдеться в повідомленні.

До допису також додали посилання на публікацію, в якій звинувачують євреїв у «пособництві в Голокості» та закидають президенту Латвії Егілсу Левітсу, що нібито він, «маючи єврейське коріння, «успішно» прикриває реабілітацію Ваффен СС у своїй країні».

Крім того, у публікації пишуть, що Зеленський «прикривається походженням сам та прикриває ним натуральних неонацистів». У тексті також заявляють про «махровий антисемітизм» в Україні, у маніпулятивний спосіб посилаючись на дані досліджень. 

МЗС Ізраїлю відповіло. Там закликали «не вказувати» їм.

«Немає жодних змін у політиці Ізраїлю, яка категорично відкидає та виступає проти прославлення злочинців, які співпрацювали з нацистами у вбивстві євреїв. Жодна сторона не вказуватиме Державі Ізраїль, міністерству закордонних справ Ізраїлю та його емісарам про важливість збереження пам’яті про Голокост і війну шляхом спотворення історії», – йдеться в повідомленні.

Варто додати, що існує перспектива для розвитку відносин між Ізраїлем і Україною, оскільки підтримка українців ізраїльтянами позначається на позиції керівництва країни.

Таку думку сьогодні, 23 червня висловив засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.

Він нагадав, що днями відбулася продуктивна бесіда між очільником українського Міноборони Олексієм Резніковим та його ізраїльським колегою Йоавом Галантом.

“У взаєминах з Ізраїлем є певна перспектива. Ми віримо в те, що прозріє за народом Ізраїлю в сенсі підтримки України і його керівництво… Над цим треба працювати, і військово-політичне керівництво цим займається”, — сказав Романенко.

На його думку, саме завдяки тому, що народ Ізраїлю більшою мірою підтримує позицію України, їй було передано систему попередження про ракетні удари. Порушували питання й про надання двох систем протиповітряної оборони “Залізний купол”, однак поки що ізраїльська сторона не дала дозволу на їх передачу Україні.

“Ізраїль не дає добро на реекспорт. На мій погляд, є така перспектива, було б дуже добре. Танк Merkava: Ізраїль розглядає питання щодо продажу в Європу. Одна з країн, можливо, буде Польща. Ну, з поляками у нас тісні відносини. А раптом потраплять ці танки і в Україну? Вони нам потрібні. Там від 100 і більше, можливо… Це не останні модифікації, які у них там у підрозділах, які майже постійно беруть в Ізраїлі бойові дії. Але Merkava 3 — це досить сучасний танк. А нам треба й Merkava 2, тому що треба набирати масу в озброєннях. Ось це необхідно, вже ми бачимо за характером бойових дій, які зараз ведуться”, — сказав Романенко.

Нагадаємо, що Ізраїль розглядає варіант продажу танків Merkava двом країнам у Східній Європі. Йдеться, зокрема, про Польщу та Європу.

Ймовірність цього спрогнозував військовий експерт Андрій Крамаров.

За його словами, чим більше Україна отримає сучасних танків, тим краще.

Експерт ставить під сумнів те, що Ізраїль так швидко зробить такий крок від доволі обмеженої участі у допомоги Україні до надання наступальної зброї – танків.

“Зараз країни-партнери України зі Східноєвропейського блоку розуміють, що в Європі триває велика війна і треба посилювати свою оборону. Раніше вони передали нам зі своїх складів зберігання радянські модернізовані танки Т-72. І тепер, припустив він, можливо вони планують поповнити свій парк вже ефективнішою бронетехнікою”, – каже він.