Європарламент закликав владу Грузії звільнити третього президента країни Міхеіла Саакашвілі. Мовиться про звільнення з-під варти та надання йому належного лікування, пише 24 канал.

Адже здоров’я у Саакашвілі значно погіршилось. Перед цим Саакашвілі отруїли у в’язниці важкими металами.

Європарламент проголосував за резолюцію щодо звільнення з-під варти третього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі. “За” проголосували 577 депутатів, “проти” – 33, ще 26 – “утрималися”.

Депутати Європейського парламенту заявили, що вони занепокоєні через погіршення здоров’я Саакашвілі та припущення, що він міг постраждати від отруєння важкими металами під час перебування під вартою.

Саме тому в Європарламенті закликали грузинську владу:

звільнити Саакашвілі;

дозволити йому отримати належне лікування за кордоном.

Європарламент звернувся до нинішньої президентки Саломе Зурабішвілі та закликав її скористатися своїм конституційним правом та помилувати Саакашвілі.

(Ставлення до Саакашвілі – 24 канал) – лакмусовий папірець поваги Грузії до європейських цінностей… Прогрес країни в європейських реформах має бути знову поставлений у центр політики,

– заявили в Європарламенті.

Ба більше, в резолюції підкреслили фундаментальну роль, яку відіграв у затриманні Саакашвілі олігарх Бідзіна Іванішвілі “в рамках особистої вендети”. Також Європарламент закликав розглянути можливість застосування санкцій щодо Іванішвілі за його роль у “погіршенні політичного процесу в Грузії”.

Зверніть увагу! Колишній прем’єр Грузії та олігарх Бідзін Іванішвілі вважається “неформальним правителем Грузії”. Європарламент ще у червні 2022 року закликав держави ЄС ввести санкції проти Іванішвілі. Тоді чеська євродепутатка Маркета Грегорова заявила: “Я думаю, що Бідзіна Іванішвілі – олігарх, ми можемо знайти докази його зв’язків з Кремлем, і в майбутньому, можливо, буде можливість ввести проти нього санкції”.

Польська радіостанція RMF FM заявила, що Польща виступила з ініціативою призупинити термін відбування покарання Саакашвілі, щоб він міг пройти лікування за кордоном. Польський прем’єр Матеуш Моравецький після саміту ЄС заявив, що Польща готова прийняти Саакашвілі на лікування.

Позицію Варшави підтримали всі, крім Угорщини. Дипломати Євросоюзу заявили, що докладають усіх зусиль, щоб переконати Будапешт змінити свою думку.

Адже після того, як у ЄС досягнуть спільної позиції, то спробують вплинути на Тбілісі тим фактом, що Грузія має європейські прагнення.

Варто зауважити, що пропозицію Польщі мали включити у дипломатичний протест ЄС, який планували висловити Тбілісі.

У якому стані Саакашвілі?

Міхеіла Саакашвілі арештували в Грузії у жовтні 2021 року. Адже проти нього є заочний вирок про 6 років ув’язнення у справі про перевищення повноважень.

Загалом проти політика відкрито 4 кримінальні справи. Проте сам Саакашвілі та його адвокат вважають справи неправовими та політизованими.

Згодом Саакашвілі оголошував голодування, яке припинив через погіршення стану здоров’я.

Вже у грудні 2022 року лікарі заявили, що Міхеіла Саакашвілі отруїли важкими металами. Депутатка парламенту Грузії Хатія Деканоїдзе заявила, що до отруєння може бути причетний Владімір Путін, адже він вважає Саакашвілі своїм ворогом.

12 лютого американське видання CNN  опублікувало кадри з палати Саакашвілі. На них громадянин України Саакашвілі знесилений падає на шляху до ліжка.

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк прокоментував стан здоров’я політика. За його словами, Грузія продовжує вбивати експрезидента Саакашвілі. Безперечно, це зводить нанівець європейські перспективи країни.

Невже російський (радянський 2.0) табір так приваблює? Чи важливо зробити “вбивчий подарунок” Путіну, котрий все одно програє? Чи мати репутацію країни, що затерзала свого президента?

– йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк повідомила, що парламент звернувся до Грузії та інших країн щодо негайного переведення Міхеіла Саакашвілі на лікування за кордон.

Крім того, посадовиця нагадала, що ПАРЄ, членом якої є й Грузія, у своїй резолюції №2463 закликала переглянути справи політичних в’язнів, що виступають проти загарбницької Росії та звільнити їх, включно з Саакашвілі.